Sokszoros célkitűzése van annak a tábornak, amelyet a sepsiszentgyörgyi Gyöngyvirág utcai gyülekezet és a Diakónia Keresztyén Alapítvány (DKA) Írisz Háza szervezett sérült gyermekek számára Sepsikőröspatakon. Néhány napra tehermentesítik az érintett szülőket, önállóságra nevelik a táborlakókat, és a gyülekezetből választott fiatal önkéntesek révén hozzájárulnak a fogyatékkal élők elfogadásához.
A hét végéig tartó tábor a közösségek fizikai, szellemi és lelki akadálymentesítését segítő programsorozat része, amelyre a sepsiszentgyörgyi DKA tavasszal írt ki pályázatot, támogatója a svájci protestáns egyházak segélyszervezete, a HEKS-EPER és a Diakónia Ausztria. Július elején segítőmunkatárs-képzőt tartott a Diakónia, amelyen tizenöt aradi, régeni, bodosi, sepsiszentgyörgyi, árkosi, baróti és brassói résztvevő ismerkedett a fogyatékkal élők helyzetével, és olyan módszerekkel, amelyeket a gyülekezetekbe visszatérve hasznosíthatnak a sérültek érdekében. A képzés ugyanannak az akadálymentesítési programsorozatnak volt a része, amelyben a fogyatékkal élő gyermekek jelenlegi tábora valósul meg.
A sepsikőröspataki Írisz-tábornak főként szellemi sérültek a lakói: öten a gyermekvédelmi rendszer nyujtódi családi házából érkeztek, nyolcan a sepsiszentgyörgyi Speciális Iskola diákjai, ők több városkörnyéki faluból származnak, valamint Brassóból is érkeztek táborozók, akiket egy ottani református gyülekezet küldött, ahol sepsiszentgyörgyi mintára kezdeményezik a csoportos fogyatékos-gondozást.
Bancea Gábor, a Gyöngyvirág utcai református gyülekezet lelkésze lapunknak elmondta, az Írisz Házzal történő együttműködés előzménye, hogy tavaly együtt szervezték a vakációs bibliahetet, amikor a gyermekek megismerhették a másságot, a jelenlegi táborba pedig négy fiatal önkéntest küldtek, céljuk ezzel, hogy segítő munkatárssá váljanak a gyülekezetben, ne óvakodjanak elvállalni fogyatékkal élőkhöz kötődő feladatokat. Torma Vera, a tábor gyülekezeti megbízottja, Apor Zsuzsa, a hitbéli nevelés felelőse, Egyed Edit, a kézműves-foglalkozások mestere, rajtuk kívül nevelők, segítő asszisztensek, pedagógusok foglalkoznak a gyermekekkel, akik a sok szeretetért, törődésért cserébe mindenért hálásak, mosoly mosolyt, ölelés ölelést ér.