Kampányban Antal ÁrpádSzékelyföldi intézményrendszert kell kialakítani

2008. június 6., péntek, Közélet

,,Már a Székelyföld-vita során megfogalmaztuk, nagyon fontos a térség számára létrehozni egy politikai testületet. Megválasztásom után összehívom Sepsiszentgyörgyre a székelyföldi megyeitanács-elnököket, polgármestereket, hogy közösen megbeszéljük, kidolgozzuk azt az ütemtervet, amellyel a székelyföldi intézményrendszer kialakítását célozzuk meg, illetve megfogalmazzuk óhajainkat, melyek képviseletét elvárjuk a bukaresti parlamentben dolgozó kollégáinktól" — jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján Antal Árpád, az RMDSZ sepsiszentgyörgyi polgármesterjelöltje. Leszögezte, erre a megbeszélésre, pártállástól függetlenül, minden magyar településvezetőt meghív.

Antal Árpád kifejtette, a decentralizáció következő lépéseként a jelenleg prefektúráknak alárendelt intézmények megyei önkormányzati fennhatóság alá kerülése következik. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a három székelyföldi megyében összehangolják ezeknek az intézményeknek a működését, okos elképzelések alapján gyakorlatilag úgy működhetnének, mint kis minisztériumok — emelte ki, és hozzáfűzte, egységes tervek, koncepciók alapján a térség sokkal jelentősebb pénzeket tudna lehívni az EU-tól. Kampánya erős pontjának nevezte a jó munkakapcsolatot a megyei elnökkel, meglátása szerint ez garanciát jelent, hogy a nagy projektek zökkenőmentesen tudnak működni majd. ,,Nagy fejlesztési elképzelések csak együttműködéssel valósíthatóak meg. Láthattuk az elmúlt években, hogy különböző települések, egész Székelyföld mennyit veszített azzal, hogy egy-egy polgármester nem viszonyult pozitívan a közös projektek megszervezéséhez" — fejtette ki Antal Árpád. Hargita és Kovászna megye élén megtörtént a váltás, fiatal, lendületes politikusok kerültek elnöki tisztségbe, akik együtt tudnak dolgozni, igen fontos, hogy a nagy székelyföldi városok élére is olyan vezetők kerüljenek, akik képesek együttműködésre a megyei vezetőkkel, csak így lehet koherens fejlesztéspolitikát kidolgozni — vélekedett. Antal Árpád kampánya utolsó napjaiban fontosnak tartja a román lakosság megszólítását is, anyanyelvükön kívánja megértetni velük, hogy a változásoknak, a fejlődésnek ők is nyertesei lesznek. A magyar—magyar viszonnyal kapcsolatosan azt tapasztalta, a kampány megosztotta, kettészakította a várost, nincs átjárás a két tábor között. Úgy értékeli, nagyon fontos feladat lesz a választás után ezt a két tábort újraegyesíteni. Ő képes erre a feladatra, ezt bizonyítja az a tény is, hogy az első fordulóban az MPP szavazói közül sokan rá szavaztak, benne látják az integráló erőt.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 894
szavazógép
2008-06-06: Közélet - Farkas Réka:

Testvérvárosunk lenne Debrecen (Csinta Samu kampányban)

Magyarország második legnagyobb városa, Debrecen testvérvárosi kínálatával indulhatunk neki a kampány utolsó hetének — jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján Csinta Samu, az MPP sepsiszentgyörgyi polgármesterjelöltje. Elmondta, Debrecen teljes gazdasági potenciáljával, ipari parkjával, tapasztalatával, szociálisháló-modelljével egyértelműen őt, az MPP jelöltjét támogatja, és arra biztatja a sepsiszentgyörgyieket, hogy a legsikeresebb magyarországi város példájából kiindulva és arra alapozva próbáljanak felvázolni maguknak egy ahhoz hasonló, derűs városképet.
2008-06-06: Közélet - Iochom István:

Trianonra emlékeztek Ojtozban

Június 4-én délután a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) kézdivásárhelyi tagjai az 1920-as trianoni békeszerződésre emlékeztek. Zászlókkal, kiskocsikkal, mikrobusszal és motorkerékpárokkal érkeztek Ojtozba a hármashalomhoz.