Az oktatást bírálta

2017. március 23., csütörtök, Belföld

Párhuzamos egymással a romániai oktatás és a valós gazdaság – vélekedett Mihai Daraban, a Romániai Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.


Daraban egy szakkonferencián azt nyilatkozta: míg a romániai gazdaság a rendszerváltás óta három ízben is megújult – egyszer a 90-es években, másodszor 2000–2007 között, a PHARE-programok beindulásával és harmadszor 2017 elejétől –, addig a tanügy-minisztérium berögzült szokásainál maradt, a munkaerő belső rugalmatlansága és a gazdasági realitáshoz való idomulás teljes hiánya jellemzi. Hozzátette: a politikai döntéshozóknak azon országok modelljeit kellene lemásolniuk, ahol jól működik ez a rendszer.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1262
szavazógép
2017-03-23: Belföld - :

Játékteret kér a parlament

A referendumtörvény módosítására vonatkozó tervezetet dolgozott ki több szociáldemokrata párti képviselő, köztük az alsóház jogi bizottságának elnöke, Eugen Nicolicea. A kezdeményezés értelmében az államfőnek kizárólag véleménynyilvánító, azaz konzultatív jellegű referendumot állna jogában kezdeményezni.
2017-03-23: Belföld - :

A 13-asról Brüsszelben

A 13-as sürgősségi rendelettel alapvetően nem volt probléma, a romániai társadalom elégedetlenségét inkább az váltotta ki, hogy a kormány éjszaka fogadta el a jogszabályt – jelentette ki Tudorel Toader igazságügyi miniszter az Európai Parlamentben zajlott tegnapi vitán. „A kormány megtehette volna, hogy még attól a naptól érvénybe lépteti, amikor megjelent a Hivatalos Közlönyben, ehelyett azonban megszabott egy tíznapos határidőt, és csak ezután lépett volna érvénybe. Ebből én arra következtettem, hogy inkább egy törvényhozás-technikai kérdéssel állunk szemben, nem az volt a cél, hogy az éj leple alatt hozzanak törvényeket” – fejtette ki a miniszter.