Bombariadóval szórakoztak

2017. március 25., szombat, Belföld

Névtelen bejelentő értesítette tegnap reggel a târgoviştei hatóságokat, hogy robbanószerkezetet helyeztek el a Constantin Carabella Főgimnáziumban, illetve a Bălaşa Doamna Művészeti Gimnáziumban. A hatóságok nagy erőkkel vonultak ki a két iskolához, amelyek egy közös udvaron állnak, de a tűzszerészek nem találtak bombát egyik gimnáziumban sem. A keresés azonban tovább folyik: azt próbálják kideríteni, ki tette a hamis bombariadóról szóló bejelentést. (Főtér)


LELEMÉNYES SZURKOLÓ. Vasárnap a Kolozsvár Arénában mérkőzik egymással a román és a dán fociválogatott. A meccsnek tétje van, hiszen a 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezőinek egyike. És hát rendes szurkoló tűzijáték és petárda nélkül nem tudja olyan hatékonyan biztatni csapatát, ez nyilvánvaló. Csak az a gond, hogy az ilyen jellegű segédeszközök alkalmazását már régen betiltották a stadionokon, és a bejáratnál alaposan megmotozzák a drukkereket. Tudta ezt jól az a 29 éves férfi is, akit csütörtökön fülelt le a rendőrség, amint éppen különféle pirotechnikai eszközöket próbált elrejteni a stadion négy különböző helyén. A petárdákat nyilván elkobozták, a férfi ellen pedig bűnvádi eljárás indult a robbanóanyagok birtoklását szabályozó törvény alapján. (Főtér)
MIRE MEGY A KÉT SZÁZALÉK? Az idei az első év, amikor Románia teljesíti NATO-vállalását: azt, hogy bruttó nemzeti össztermékének (GDP) 2 százalékát fordítja védelemre. Tavaly ez az összeg a GDP 1,4 százalékának felelt meg, az ország 2016-ban 2,58 milliárd dollárt fordított katonai célokra. Ennek 64,33 százalékát személyzeti költségekre, 20,4 százalékát felszerelések vásárlására fordította, az infrastruktúra 2,81 százalékot emésztett fel, 12,45 százalékot pedig más költségekre, fenntartásra, kutatásra és fejlesztésre ruházott be. Össze­hasonlításként: az Egyesült Államok a védelemre fordított pénzeknek mindössze a 36,68 százalékából fedezi a személyzeti költségeket, a felszereltségre több mint 25 százalékot költ, az infrastruktúrára 1,43, egyéb költségekre pedig 36,86 százalékot különített el. Az egy főre leosztott összeg terén sem büszkélkedhet Románia: összesen évi 121 dollárt költ katonai kiadásokra. Ennél kevesebbet csak Albánia és Bulgária fordított védelemre, 50, illetve 102 dollárt lakosonként. A lista túlsó végén az Egyesült Államok áll 1877 dollárral, majd Norvégia következik 1399 dollárral, a harmadik helyet pedig Nagy-Britannia foglalja el 907 dollárral. (Maszol)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1260
szavazógép
2017-03-25: Belföld - :

Súlyos börtönbüntetést kért az ügyész (Székelyföldi terrorvád)

A maximálishoz közelítő börtönbüntetés kiszabását és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) betiltását kérte az ügyész tegnap a bukaresti táblabíróságon Szőcs Zoltán és Beke István, a HVIM erdélyi, illetve kézdivásárhelyi szervezetének vezetője perében, akiket azzal vádolnak, hogy robbantásra készültek 2015. december 1-jén, a román nemzeti ünnepen Kézdivásárhely főterén.
2017-03-25: Közélet - Fekete Réka:

Népszerű a Váradi-iskola

A beiratkozás első szakaszában az ősztől induló előkészítő osztályokban meghirdetett helyek 83 százaléka telt be a háromszéki iskolákban, tegnaptól március 30-ig iratkozhatnak azok, akik kimaradtak. Túljelentkezés miatt a tervezettnél egy osztállyal többet hagyott jóvá a megyei tanfelügyelőség a sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskolában.