Kosárlabda, utánpótlásHatodik a Nagy Mózes SK

2017. május 2., kedd, Sport

A házigazda Nagy Mózes SK U18-as csapata a hatodik helyen fejezte be az elmúlt hét folyamán a kézdivásárhelyi sportcsarnokban megtartott korosztályos bajnokság nyolcas döntőjét. A céhes városbeli lányok két győzelemmel és négy vereséggel zárták a tornát, amely a Târgoviştéi ISK-MSC végső sikerével ért véget.
 

  • Fotó: Facebook/Kézdi kosarasai
    Fotó: Facebook/Kézdi kosarasai

 

A csoportkör első meccsén a felső-háromszéki lányok 58–43-ra győztek a Bukaresti Olimpia ellen, majd következett a Gyulafehérvári Sportlíceum (47–38) és a Kolozsvári Napoca Baschet elleni vereség (58–45). A kézdivásárhelyi kosarasok csoportharmadikként jutottak tovább, és az 5–8-as helyosztóban voltak érdekeltek. A soron következő meccsüket 69–44-re nyerték meg a Temesvári Bega ISK csapatával szemben, majd az 5–6. helyért kiírt csatában korábbi csoportellenfelükkel, azaz a Bukaresti Olimpia alakulatával találkoztak. Sajnos, lányaink 61–55-re kaptak ki a fővárosiaktól, és így hatodikként zárták a finálét.
A végső sorrend: 1. Târgoviştéi ISK-MSC, 2. Kolozsvári Napoca Baschet, 3. Brassói Olimpia, 4. Gyulafehérvári Sportlíceum, 5. Bukaresti Olimpia, 6. Nagy Mózes SK, 7. Bukaresti Rapid, 8. Temesvári Bega ISK. (t)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 577
szavazógép
2017-05-02: Sport - :

Két bronzérem (Cselgáncs)

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK dzsudokái két bronzéremmel zárták az elmúlt hétvégén Déván megtartott sportiskolás cselgáncs országos bajnokság döntőjét.
2017-05-02: Sport - :

Utcai kosárlabda (Szent György Napok)

A Szent György Napok másik hagyományos sportrendezvénye a streetballviadal, amely ez alkalommal is nagy népszerűségnek örvendett a kosárlabda-kedvelők között.