Öt megyét öntött el

2017. május 9., kedd, Belföld

Gorj, Dâmboviţa, Călăraşi, Bihar és Giurgiu megye több tucatnyi háztartását öntötte el a víz, az országos katasztrófavédelmi főigazgatóság közlése szerint 24 óra alatt száznál több tűzoltó szállt ki az áradások sújtotta helyszínekre 40 speciális járművel.


A hirtelen lezúduló bőséges eső jelentős károkat okozott. Gorj megye kilenc településén 59 háztartást, 11 pallót és 12 kilométernyi községi utat tett tönkre az áradás, a Dâmboviţa megyei Teiş településen a katonai tűzoltók egy mezőgazdasági területről mentettek ki egy embert, akit körbevett a víz. További három helységben egy házba és kilenc udvarba folyt be az ár. A Călăraşi megyei Roşeţi-en egy házat és egy kertet öntött el a víz. A Bihar megyei Sitervölgy településen a tűzoltók hat elárasztott udvarból szivattyúzták ki a vizet. Giurgiu megyében egy körforgalmat kellett megszabadítani a víztől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 127
szavazógép
2017-05-09: Belföld - :

185 megvesztegetés

185 rendbeli vesztegetés elfogadása és három rendbeli pénzmosás miatt emeltek vádat a sinaiai területi orvosszakértői rendelő egyik orvosa ellen.
2017-05-09: Belföld - :

Románia önmaga ellensége (Klaus Iohannis)

Az egyetlen ország, amely ellenzi Románia schengeni csatlakozását, az maga Románia – jelentette ki tegnap Klaus Iohannis, hangsúlyozva: a politikusok egy része nem igazán értette meg, „hogy is van ez a dolog a jogállammal”. Az államfő azonban a „kisiklások” ellenére is elérhetőnek tartja azt a célt, hogy 2019-ig (mandátuma végéig) az Európai Bizottság lezárja az úgynevezett ellenőrzési és együttműködési mechanizmust. Azt is elmondta: az euróövezethez való csatlakozás továbbra is stratégiai célja Romániának.