Elfogadta a marosvásárhelyi tanács azt a határozatot, amelynek alapján a vegyes tannyelvű iskolák belső tereiben kötelező kihelyezni a kétnyelvű, magyar és román feliratokat tartalmazó táblákat. Az intézkedést a Szabad Emberek Pártja (POL), pontosabban Radu Bălaş tanácsos kezdeményezte, aki az ügy kapcsán úgy nyilatkozott: teljesen természetesnek tartja, hogy a vegyes tannyelvű iskolák belső falait kétnyelvű feliratok ékesítsék. A tanácsülésen többen hozzászóltak a témához, Dumitru Pavel nemzeti liberális képviselő tudni akarta, csak román és magyar feliratok lesznek-e, vagy németek is a német tannyelvű iskolákban. Radu Bălaş rámutatott: a tervezet a közigazgatási törvény alapján készült, tehát ahol a kisebbség létszáma eléri a 20 százalékot, ott lehet kitenni a táblákat. A tervezetet a POL 3 és az RMDSZ 10 igen voksával elfogadták – Dumitru Pavel ellene szavazott, a többi román tanácstag tartózkodott. (Krónika)
TOVÁBBRA IS AGGASZTÓAK A VADKÁROK. A lakosság egyre türelmetlenebb a medvék okozta vadkárok miatt, ami önbíráskodáshoz vezethet – figyelmeztet Benke József, a Zetelaka és Társai Vadász és Halász Egyesület igazgatója abban a beadványában, amelyet Graţiela Gavrilescu környezetvédelmi miniszternek címzett, és amelynek kapcsán csütörtökön megbeszélést szerveztek a csíkszeredai megyeházán. A beszélgetésen részt vett Borboly Csaba megyeelnök, Andrei Jean-Adrian prefektus, a Hargita Megyei Környezetvédelmi Felügyelőség képviselői, Homoródszentmárton polgármestere, Hargita Megye Tanácsa Vidékfejlesztési Egyesületének igazgatója, valamint vadásztársaságok képviselői. Borboly Csaba szerint kérni kell, hogy Romániában is biztosítsák a Natura 2000-es területek utáni kompenzációt, mert ez is hozzájárulna a probléma rendezéséhez, ugyanakkor a vidékfejlesztési egyesületnél kampányt szorgalmazott arra, hogy a gazdák jelentsék minél nagyobb számban a vadkárokat, mert anélkül nehéz változtatni a helyzeten. (Hargita megye sajtóirodája)
KOLOZSVÁR A LEGVONZÓBB VÁROS. A romániaiak 15 százaléka legszívesebben Kolozsvárra költözne, ha lehetősége lenne a jelenlegi lakhelye helyett más települést választani – derül ki abból a Világbank által készített tanulmányból, amelyet a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Karán mutattak be. A tanulmányból, amelyet a regionális fejlesztési politikák újragondolásának céljával készítettek, az is kiderül, hogy Kolozsvár elsősorban az életminőségi mutatók miatt vonzó a romániaiak számára. A lista második helyét Temesvár, harmadik helyét pedig Bukarest foglalja el. (Transindex)