Tűz a marosvásárhelyi vegyi üzemnél

2017. június 26., hétfő, Belföld

Tűz ütött ki vasárnap az Azomureş vegyipari kombinátban egy hidrogénszállító vezeték szigetelésénél. A hatóságokat azonnal riasztották, azonban az üzem tűzoltócsapata és a katasztrófavédelmisek hatékony közbelépése miatt nem kellett kiüríteni a környéket.


„Egy hidrogénszállító vezeték repedt meg valahol, a szigetelése kigyulladt, a tűz körülbelül 20 méteres magasságban ütött ki. Elzárták a vezetéket és a tüzet kioltották. A katasztrófavédelmi csoport és az üzem alkalmazottjai vettek részt az oltásban. Előzőleg megtiltottuk a Promenada Mall kinyitását, és a környéken található benzinkutak is zárva maradtak. Az E60-as európai út forgalmát is le akartuk állítani, de nem szükséges, megoldódott a probléma. Most azt vizsgáljuk az Azomureş munkatársaival, hogy mi okozta a tüzet” – nyilatkozta Dorin Oltean, a Horea katasztrófavédelmi felügyelőség vezetője.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1260
szavazógép
2017-06-26: Belföld - :

Emberre támadt a medve

Csíkdánfalva közelében támadt rá egy juhait legeltető pásztorra a medve szombaton. A férfit a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították. Az 56 éves juhász elmondása szerint a legelőn tartózkodott nyájával, amikor megtámadta a juhokat a medve.
2017-06-26: Belföld - :

Rengett a föld

A Richter-skála szerinti 4,1-es erősségű földrengés történt tegnap 12 óra 48 perckor Vrancea megyében – jelentette honlapján az országos földfizikai intézet.