Olaszország a célország

2017. július 5., szerda, Világfigyelő

Idén összesen 101 210 migráns kelt át a Földközi-tengeren, 2247-en pedig meghaltak, illetve eltűntek az út során – tudatta a genfi székhelyű Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM).

Több mint 85 ezer migráns célozta meg Olaszországot, további 9300 migráns Görögországot és 6500 ember pedig Spanyolországot választotta. A spanyol adatok beérkezése előtt az IOM mindössze 95 768-ra becsülte a menekültek számát. Tavaly ilyenkor kétszer ennyi, azaz 231 503 ember érkezett Európába ugyanezen az útvonalon. Ám eltér a migránsok legfőbb úti célja, korábban Görögország jelentette számukra az első menedékhelyet, de mostanra Olaszország vált a legfőbb célországukká.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 730
szavazógép
2017-07-05: Világfigyelő - :

Találkozik Trump és Putyin

Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök első találkozóját a tervek szerint július 7-én tartják a G20-as csoport hamburgi csúcsértekezletének keretében – közölte tegnap Jurij Usakov, az orosz elnök tanácsadója.
2017-07-05: Világfigyelő - :

Fő veszély: az iszlamista terrorizmus

Németországban minden korábbinál magasabbra, 680-ra emelkedett az erőszakra hajlamos, közveszélyes iszlamisták száma, és az iszlamista terrorizmus vált az első számú belbiztonsági kihívássá – állapította meg a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal tegnap ismertetett éves jelentésében. A szélsőséges iszlamista irányzatokhoz sorolt személyek száma ugyan kismértékben csökkent – mintegy 24 400 volt tavaly –, de a színtér egyre inkább átrendeződik, túlsúlyba kerül a terrorista, dzsihadista elem, és „konkretizálódott”, valósággá vált az Iszlám Állam terrorszervezet jelentette fenyegetettség.