A Ferencváros 1–0-ra nyert a lett Jelgava vendégeként, így kettős győzelemmel jutott tovább az Európa-liga második selejtezőkörébe, ahol a dán Midtjylland lesz az ellenfele.
A dánok szintén kettős sikerrel búcsúztatták az északír Derry City csapatát. A Fradihoz hasonlóan kétgólos előnnyel vágott neki a visszavágónak a Videoton FC is, amely ezúttal hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent a máltai Balzan ellen, ezzel pedig a második körbe jutott. A folytatásban az észt Nomme Kalju lesz a székesfehérváriak ellenfele az Európa-ligában. A három magyar csapatból kettő továbbjutott, a Vasas viszont kiesett a második számú kupasorozatból, miután a Beitar Jeruzsálem 3–0-ra nyert Budapesten, így összesítésben 7–3 az izraeliek javára.
Az EL második körébe az Astra is bekapcsolódik, a giurgiuiak az azerbajdzsáni Zira FK csapatával harcolnak a továbbjutásért. A második kör első mérkőzéseit július 13-án, a visszavágókat július 20-án rendezik. A 3. forduló sorsolását július 14-én tartják.
Eredmények: Jelgava–Ferencváros 0–1 (gólszerző: Priskin 37.), Vasas–Beitar Jeruzsálem 0–3 (gólszerzők: Ezra 10., 61., Varenne 91.), Balzan–Videoton FC 3–3 (gólszerzők: Kaljević 3., 86. – tizenegyesből, Effiong 56., illetve Géresi 15., Šćepović 23., Juhász 80.). (miska)