A napokban itthon is megkezdődhet az aratás

2017. július 11., kedd, Gazdakör

Nálunk még érintetlenek a gabonatáblák, a mezőgazdasági igazgatósághoz még nem érkezett hivatalos bejelentés gabona vagy repce betakarításáról – tudtuk meg Könczei Csaba igazgatótól, aki hozzátette: ha még néhány napig tart a meleg, munkába állhatnak a kombájnok.
 

 

Az ország más megyéiben előrehaladott a betakarítás. A mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium adatai szerint a déli, délnyugati vidékeken már be is fejeződött az árpa betakarítása, országos szinten háromnegyedét aratták le, míg a repcének több mint egynegyedét.
Olt, Dolj, Mehedinți, Teleorman megyében a búza aratásával is jól haladnak, a bevetett terület több mint feléről betakarították a kenyérnekvalót.
Petre Daea agrárminiszter a gabonakereskedőket figyelmeztette nemrég, mondván, értékeljék a gazdák munkáját, akik egy éven át dolgoztak azért, hogy jó minőségű termést takarítsanak be. A mezőgazdaság sokféle rizikót hordoz magában, minden pillanatban nehéz döntéseket kell hozni, hogy eredményes legyen a munka – jelentette ki a miniszter.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 508
szavazógép
2017-07-11: Gazdakör - Bokor Gábor:

Növelték a lucernatámogatást

2015-ben rendkívül magas, hektáronkénti 520 eurós támogatásban részesültek a lucernatermesztők. A támogatás reményében tavaly a kedvelt kultúrák közé került a lucerna, de a gazdák kellemetlen meglepetésben részesültek: a hektáronkénti támogatást 65 euróra csökkentették.
2017-07-11: Belföld - :

Sorosra mutogat Dragnea

Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök meggyőződése, hogy a vagyonáról és állítólagos üzleti kapcsolatairól szóló, múlt héten indult sajtókampánnyal valójában Soros György akarja lejáratni őt és a Szociáldemokrata Pártot (SZDP).