Bozóttűz a Madarasi Hargitán

2017. augusztus 5., szombat, Belföld

Mintegy három hektáron gyulladt ki a bozót tegnap a Madarasi Hargita hegycsúcs közelében, egy nehezen megközelíthető hegyoldalon a kivágott fák tuskói és a fiatal csemeték gyulladtak meg, és a tűz egy erdős hegyoldalt is veszélyeztetett.

A tűzoltóautók nem tudták megközelíteni a lángokban álló hegyoldalt, ezért a hivatásos és önkéntes tűzoltók lapátokkal, seprűkkel próbálták megfékezni a lángok terjedését. A délutáni órákban együttes erővel sikerült megakadályozniuk, hogy a tűz átterjedjen az erdőre. A kigyulladt terület a csíkrákosi közbirtokosság tulajdonában van. A tűzoltók nem jelentették, hogy a lángok a Madarasi Hargita üdülő- és síközpont panzióit, menedékházait is veszélyeztetnék.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1233
szavazógép
2017-08-05: Belföld - :

Marad az alapkamat

A Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának döntése értelmében változatlanul 1,75 százalék marad az alapkamat, a döntés összhangban van az elemzői várakozásokkal.
2017-08-05: Belföld - :

Hírsaláta

KI DOLGOZIK ROMÁNIÁBAN? Háromszáz vietnami hegesztőt és lakatost alkalmaz a tulceai hajógyár, mivel itthon nem talál elég szakmunkást. A bejelentés hűen illusztrálja, hogy egyre akutabb munkaerő­hiánnyal szembesül Románia, ahol immár a bangladesi varrónő vagy a pakisztáni sofőr sem kuriózum. Miközben egyre nagyobb számban bukkannak fel az ázsiai vendégmunkások, a többség a szomszédos országokból, Ukrajnából és a Moldovai Köztársaságból „importálna” munkaerőt. Szakértők szerint a kelet- és nyugat-európai bérszakadék miatt lehetetlen küldetés hazacsalogatni külföldről a romániai vendégmunkásokat, ugyanakkor az állam által biztosított szociális segélyek „elrettentik” a támogatottakat az elhelyezkedéstől. (Krónika)