Megújul a megyei személynyilvántartó közszolgálat sepsiszentgyörgyi székhelye, és rendezik a Dózsa György utcai épületet környező területet is – egyebek mellett erről döntött tegnapi soros ülésén a megyeszékhely képviselő-testülete. A napirendre tűzött tíz, illetve az ülés kezdetén javasolt további négy határozattervezetet mondhatni gördülékenyen szavazta meg a helyi tanács.
Bár az intézmény fenntartója a megyei önkormányzat, a személynyilvántartó közszolgálat épülete a város tulajdonában van, így rá hárul a korszerűsítés feladata – ismertette az ülést vezető Tóth-Birtan Csaba. Az alpolgármester kifejtette, az ingatlan állaga javításra szorul, hiányos a közművesítése, de szükséges a területrendezés is, hogy megfelelő közönségszolgálatot tudjon biztosítani. A vonatkozó tervezet szerint egyebek mellett rendbe hozzák az épület alagsorát, a folyosókat, elkülönített mosdókat, a könnyebb megközelíthetőség érdekében pedig feljárót alakítanak ki a mozgáskorlátozottak számára. Átrendezik a belső tereket, ahol szükséges, feljavítják a padlót, megfelelő lépcsőt és sétányokat építenek, padokat, szemeteskosarakat és biciklitartót is elhelyeznek az épület udvarán. A város közel 380 ezer lejből, 12 hónap alatt valósítaná meg a beruházást. József Álmos megismételte másfél éve megfogalmazott javaslatát, hogy a torlódások elkerülése érdekében az önkormányzat egy sorszámosztó berendezést is helyezzen el az épületben. Tóth-Birtan Csaba jelezte, az ötlet jó, és az elképzelés az épületet érintő tervektől függetlenül megvalósítható. Sztakics Éva alpolgármester hozzáfűzte, szeptember elsejétől megváltozik az ügyfélfogadás a személyi nyilvántartónál és a városi adóhivatalnál egyaránt, hétfőtől csütörtökig 8 és 18, pénteken pedig 8 és 14 óra közt fogadják az érdekelteket, s azt remélik, a hosszabb nyitvatartás révén a torlódások is elkerülhetők majd.
A testület kedvezően bírálta el az ortodox egyház kérését, így 100 ezer lejjel támogatják a csendőrség melletti új templom bekerítését, a római-katolikus Szent Gellért-plébánia javára 7600 lejt szavaztak meg, amit a főkapu felújítására fordítanak. Támogatták továbbá a Bod Péter Megyei Könyvtárral együttműködésben lebonyolítandó, öt évre szóló Könyvkelengye programot, melynek során újszülötteket és cikluskezdő diákokat ajándékoznak meg kortárs írók köteteivel. Az önkormányzat erre a célra idén 24 ezer lejt fordít. A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségével is hasonló társulásról szavaztak, így díjazzák azokat az oktatókat, akiknek diákjai kimagasló eredményeket értek el.
Kihasználatlanság okán megszűnik négy, a város ipari részét érintő, a Mutitrans által működtetett autóbuszjárat, miután az érintett területen tevékenykedő egyik készruhaipari cég megszűnt, mások pedig saját járművekkel oldják meg dolgozóik szállítását. A testület által elfogadott tervezet kapcsán Bálint József megjegyezte, a lakosság egy része évek óta igényli bizonyos járatok útvonalának kiterjesztését, „hogy ne a taxira várjanak” – fogalmazott. Felvetésére válaszolva Tóth-Birtan Csaba elmondta, közvitán van a mobilitási terv, melyben a közszállítást biztosító társaság javaslatait is figyelembe vették, s azt remélik, a közvitát követően olyan terv születik, amely mindenki számára kielégítő lesz.