Belina-ügyNem mondanak le a miniszterek

2017. szeptember 26., kedd, Belföld

Kiáll a korrupciógyanúba keveredett Sevil Shhaideh miniszterelnök-helyettes és Rovana Plumb európai alapokért felelős tárca nélküli miniszter mellett a Szociáldemokrata Párt, ugyanakkor felkérte őket, hogy ne mondjanak le posztjukról, miután mindketten arról biztosították az SZDP-t, hogy nem követtek el törvénysértést.
 

 

A döntésről a párvezetés üléséről korábban távozó Ioan Munteanu képviselőházi frakcióvezető számolt be tegnap a sajtónak. Később a két érintett is bejelentette: nem áll szándékukban lemondani kormánytagságukról. A korrupcióellenes ügyészség pénteken közölte, hogy eljárást kezdeményezett a kormány két tagja ellen, akiket hivatali visszaéléssel gyanúsít egy horgászparadicsom önkormányzati tulajdonba juttatásának ügyében.
Liviu Dragnea az SZDP ülését követő sajtóértekezletén azt állította: nem érte semmilyen kár az államot, hiszen a – Belina-tavat és egy közeli Duna-szigetet magában foglaló – vitatott terület nem magántulajdonba, hanem önkormányzati kezelésbe került. Elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy sajtóban megjelent állítólagos tényfeltárásra hivatkozva (egy ügyészségi vizsgálattal) „megbénítsák, destabilizálják” a kormányt. A pártelnök szerint rendszerszintű gondok vannak a román igazságszolgáltatásban, amelyek nem fognak megváltozni attól, ha esetleg leváltják Laura Codruţa Kövesit, a korrupcióellenes ügyészség főügyészét. Dragnea szerint azokat a hatalmukkal visszaélő ügyészeket kell felelősségre vonni, akikről bebizonyosodott, hogy megzsaroltak embereket egy-egy újabb hazug feljelentés kierőszakolása érdekében.
Liviu Dragnea egy korábbi televíziós interjúban a parlament és a kormány elleni erőszakos támadásnak minősítette a vádhatóság lépését. A pártelnök kijelentette, egyértelmű, hogy a korrupcióellenes ügyészség számára ő a valódi célpont, az SZDP-t akarják elpusztítani. Leszögezte: bármekkora nyomás is nehezedne rá, nem fog meghátrálni, és a kormánykoalíció nem tesz le arról, hogy a parlamentben módosítsa a büntetőjogi törvényeket. Úgy értékelte, hogy ha a meggyanúsított minisztereket leváltanák, akkor holnap másik két kormánytagot gyanúsítana meg a vádhatóság, és Románia oda fog jutni, hogy a korrupcióellenes ügyészség határozza meg a kormány névsorát.
Călin Popescu Tăriceanu, az ALDE elnöke úgy fogalmazott: a korrupcióellenes ügyészség politikai rendőrségként működik ma Romániában, de azt ő is tudni szeretné, hogy ezt megrendelésre teszi-e, vagy ügyészi önkényről van szó. Ludovic Orban, a Nemzeti Liberális Párt elnöke az SZDP tegnapi döntését kommentálva kijelentette: ismét bebizonyosodott, hogy Romániát egy szervezett bűnözői csoport irányítja, amelynek egyedüli célja, hogy az igazságszolgáltatást a befolyása alá vonja, és meggátolja a kormánypártok korrupt vezetőinek felelősségre vonását.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 9
szavazógép
2017-09-26: Belföld - :

Kormányrendelet vagy törvény lehet a megoldás (Marosvásárhelyi iskolaügy)

Kormányhatározattal vagy törvénnyel hozná létre újra a tanévkezdés előtt megszüntetett marosvásárhelyi Római Katolikus Gimnáziumot a kormánypárt. Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt elnöke egy tévéinterjúban beszélt erről.
 
2017-09-26: Belföld - :

Kivizsgálták a bántalmazást

A besztercei Andrei Mureşanu Főgimnázium vezetősége szerint nem volt etnikai jellege az iskolában múlt csütörtökön történt bántalmazásnak.