Bécs, Ernst Happel Stadion, 51 428 néző. Vezette: Roberto Rosetti (olasz). Németország: Lehmann―Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm (Jansen, 46.)―Frings, Hitzlsperger (Kuranyi, 58.)―Schweinsteiger, Ballack, Podolski―Klose (Gomez, 78.). Spanyolország: Casillas―Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila―Senna―Iniesta, Xavi, Fabregas (Alonso, 63.), Silva (Cazorla, 66.)―Torres (Güiza, 78.). Gólszerző: Torres (33.). Sárga lap: Ballack (42.), Kuranyi (88.), illetve Casillas (42.), Torres (74.).
A németek kezdték jobban a találkozót, és Joachim Löw tanítványai a negyedik percben ziccerig is eljutottak. Ekkor Ramos adott el egy labdát, ezzel Klose indult kapura, a tizenhatoson belül a német azonban túl erősen tolta maga elé a játékszert, amely kicsorgott az alapvonalon túlra. A 9. percben Hitzlsperger próbálkozott húsz méterről, lövését Casillas könnyedén védte. A 15. percben Metzelder majdnem öngólt lőtt: a védő beleért Torres lövésébe, Lehmann azonban nagy bravúrral szögletre tornászta ki a labdát. A 22. percben Ramos beívelését Torres hat méterről kapufára fejelte, a kipattanót Capdevilla lőtte mellé. A 33. percben Xavi indította Torrest, aki Lahm mellett nemes egyszerűséggel átemelte a labdát a kivetődő Lehmann fölött, 0―1. A szünet után a középpályán zajlott a harc, s a második félidő eleje kiegyensúlyozott összecsapást hozott. Az 54. percben Xavi lőtt kapura a 16-os jobb sarkától, s a játékvezető szerint Lehmann szögletre ütötte ki a labdát. A berúgásból a labda Silvához került, aki 15 méterről lőtt kapura, kissé mellé ment. A 60. percben Jansen küzdött egy elveszettnek tűnő labdáért, majd Schweinsteiger―Ballack útvonalon haladt tovább a játékszer, az utóbbi pedig húsz méterről lőtt kevéssel mellé. A 61. percben Ballack beadását Casillas szedte le Kuranyi elől. A 67. percben egy szabadrúgás után Ramos fejelt kapura, a labdát Lehmann óriási parádéval szögletre tolta. A sarokrúgás után Iniesta lőtt kapura, de Frings a gólvonalról ütötte ki a labdát. A 81. percben a csereként beállt Cazorla beadását az ugyancsak cserejátékos Güiza fejelte középre, de sajnos, a jó ütemben érkező Senna lemaradt a labdáról. A találkozó hajrájában az ibériaiak birtokolták többet a labdát, és perceken át a német kapu előtt passzolgattak. Az olasz játékvezető a 93. percben lefújta a mérkőzést, és a spanyolok Európa-bajnokok lettek.
Góllövőlista
A labdarúgó-Európa-bajnokság eddigi góllövői (negyedöntők után): négygólos: David Villa (Spanyolország); háromgólos: Lukas Podolski (Németország), Roman Pavljucsenko (Oroszország), Hakan Yakin (Svájc); kétgólos: Andrej Arsavin (Oroszország), Michael Ballack (Németország), Zlatan Ibrahimovic (Svédország), Nihat Kahevci (Törökország), Ivan Klasnic (Horvátország), Ruud van Nistelrooy (Hollandia), Robin van Persie (Hollandia), Semih Sentürk (Törökország), Wesley Sneijder (Hollandia), Arda Turan (Törökország), Fernando Torres (Spanyolország); egygólos: Giovanni van Bronckhorst (Hollandia), Deco (Portugália), Daniele De Rossi (Olaszország), Cesc Fabregas (Spanyolország), Nuno Gomes (Portugália), Roger Guerreiro (Lengyelország), Daniel Güiza (Spanyolország), Petter Hansson (Svédország), Angelosz Hariszteasz (Görögország), Thierry Henry (Franciaország), Klaas-Jan Huntelaar (Hollandia), Miroslav Klose (Németország), Jan Koller (Csehország), Dirk Kuyt (Hollandia), Raúl Meireles (Portugália), Luka Modric (Horvátország), Adrian Mutu (Románia), Ivica Olic (Horvátország), Christian Panucci (Olaszország), Pepe (Portugália), Andrea Pirlo (Olaszország), Jaroslav Plasil (Csehország), Hélder Postiga (Portuglia), Ruben de la Red (Spanyolország), Ricardo Quaresma (Portugália), Arjen Robben (Hollandia), Cristiano Ronaldo (Portugália), Bastian Schweinsteiger (Németország), Libor Sionko (Csehország), Darijo Srna (Horvátország), Vaclav Sverkos (Csehország), Konsztantyin Szirjanov (Oroszország), Dmitrij Torbinszkij (Oroszország), Ivica Vastic (Ausztria).