Gombásztúrával kezdték az ünnepet az Árkos testvértelepüléséről, a Tolna megyei Bátáról érkezők. A közeli erdőkben Zoltán Sándor, a László Kálmán Gombászegyesület szakembere, kiváló gombaismerő kalauzolta őket, a népviseletbe öltözött helybeli fiatalok pedig feldíszített szekerekkel, zenekísérettel, énekkel és lovasbandériummal az élen indultak hagyományos szüreti felvonulásra Sepsikőröspatakra és Gidófalvára, visszatérve megkerülték a falut, és a központban énekelték el himnuszainkat.
Az Árkos testvértelepüléseiről érkezett küldöttségeket Máthé Árpád polgármester köszöntötte, a vendégek részéről Patkós Éva mezőtúri önkormányzati képviselő, Ellenberger Tamás polányi és Huszárné Lukács Rozália polgármester szólt az egybegyűltekhez, majd a helybeli fúvószenekar mutatta be ünnepi koncertjét Váncsa Mátyás karmester vezényletével. Népdalokból, népi énekekből és kórusművekből álló egyórás műsorával lépett fel – régi vendégként – a sepsiszentgyörgyi nyugdíjasok Őszirózsa Dalköre Venczel Anna vezetésével. A falunapi és szüreti hangulatot a helybeli Gelei József Általános Iskola tanulócsoportjai és a fiatalok felvonulása, fergeteges és sikeres színpadi énekes-táncos műsora teremtette meg, betanította Ürmösi-Incze Hunor és felesége, Mária Terézia, a zenét Lőrinczi Zsolt és zenekara szolgáltatta.
A ragyogó őszi délutánban megtekintettük Gyimesi-Nagy András és Kese Terézia – mindketten a Kónya Ádám Művelődési Háznál működő Gyárfás Jenő Amatőr Képzőművész-szövetség tagjai – vászonra festett olajképeit. A gyakorlott kezek alkotta képek számos látogatónak keltették fel érdeklődését. Megkülönböztetett látogatottságnak örvendett Bálint Zoltán tájmúzeumi gyűjteménye is.
A bátai önkormányzat huszonnyolc tagú küldöttsége saját műsorával érkezett Árkosra. Pénteken este a kultúrotthonban bemutatták Téli esték Bátán című humoros-énekes összeállításukat, szombaton pedig tolnai népviseletben helyi népi táncokat és énekeket adtak elő.
– Mutassa be röviden Báta községet – kértük Huszárné Lukács Rozália polgármester asszonyt.
– Báta Tolna és Baranya megye határán, a Szekszárdi-dombvidék Dunára lefutó vonulatának lábánál elnyúló zsáktelepülés, ahol közel 1700-an élünk. Gazdag eseményekben a mi falunk. Sokszor szenvedett vidék, eljutott hozzánk a Dózsa-féle felkelés lángja, pusztított a vidéken a török és a tatár, valamint a szabadságharc tüze is. Kedves, szép ez a vidék. Van hagyománya nálunk a fazekasságnak, van tájházunk, halászházunk, tartunk szüreti és keszegfesztiválokat. Bővelkedünk látnivalókban. Közel vagyunk Szekszárdhoz, ahol a legkiválóbb magyar borok teremnek. Szeretettel várunk bárkit Székelyföldről. Nézzék meg honlapunkat, mindig ott vannak a legfrissebb bátai hírek is.
A helybeli fiatalok szervezte falunapi hagyományos esti szüreti bált a Szimpla Kárpáci együttes, Kristóf Kati és Milán szórakoztató műsora előzte meg.