Első alkalommal előzi meg a hároméves szakoktatás és a duális képzés beiskolázási tervének elkészítése a következő tanévben induló középiskolai kilencedik osztályokét, ennek érdekében felkérik a cégeket, november 17-ig jelezzék, ha igényelnek ilyen jellegű csoportokat, osztályokat – közölte Kiss Imre megyei főtanfelügyelő.
Saját adatbázisa alapján a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara értesítette a munkaadókat a lehetőségről, akik, ha a duális képzésben vennének részt, azt a pontos szakterület és az igényelt helyek számának megjelölésével együtt a szakképzésért felelős országos bizottság honlapján kell jelezniük, ha a hároméves hagyományos szakoktatásban kínálnának helyet a diákok gyakorlati felkészítésére, erről a megyei tanfelügyelőséget kell értesíteniük. A kettő között lényeges különbség, hogy a duális képzésben a vállalkozó–iskola–helyi önkormányzat közötti hármas keretszerződés mellett a cég a tanulók szüleivel egyéni szerződést köt, és maga szabja meg az együttműködés feltételeit, a szakiskola esetében a szerződést az iskola köti az adott vállalkozóval. Mindkét esetben a helyi fejlesztési bizottság is véleményezi az iskolák és a cégek által benyújtott igényléseket, mivel a képzést a munkaerő-piaci kereslethez kellene igazítani. A több lépésben elemzett kérések jóváhagyása, a jövő tanévre szóló beiskolázási tervek végső változatának elkészítése januárra várható.
Ebben a tanévben kezdtek az első háromszéki IX. osztályok a duális képzésben, a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Szakközépiskolába besorolt volt Kós Károly-iskola kötött szerződést három céggel, amelyek asztalos-, textil- és húsipari szakon képeznek diákokat. Az egy egész és két félosztályban ötvenhárman tanulnak, a hagyományos hároméves szakiskolát közel ötszázan választották.