Zárolták Dragnea vagyonát

2017. november 22., szerda, Belföld

Zárolta tegnap az Országos Korrupcióellenes Ügyészség a Tel Drum-ügy kilenc gyanúsítottja, köztük a kormánypárt elnöke, Liviu Dragnea vagyonát is. Az ügyben jelentős az anyagi kár – a korrupcióellenes ügyészség több mint 127 millió lejre becsüli –, amit a vagyonzárolás révén próbálnak behajtani az illetékes hatóságok.


A bűnvádi eljárás érintettjeit tegnap egyébként beidézték a vádhatóság székhelyére, hogy hivatalosan is tájékoztassák őket az intézkedésről. Liviu Dragnea délután jelent meg a korrupcióellenes ügyészségnél, melynek épülete előtt a Szociáldemokrata Párt több vezető politikusa – mások mellett Marian Neacşu főtitkár, Cătălin Rădulescu képviselő és további mintegy harminc személy gyűlt össze, hogy kifejezze a párt elnöke melletti kiállását.
Neacşu az újságíróknak kifejtette, gesztusukat nem a párt szervezte meg, Liviu Dragnea nem kérte tőlük, hogy megjelenjenek a vádhatóságnál. Támogatók mellett azonban elégedetlenkedők is megjelentek, akik hangos bekiabálásokkal követelték Dragnea lemondását.
Az eljárás kapcsán a szociáldemokrata pártelnök a nap folyamán a parlamentben úgy fogalmazott, ellenfelei intézmények mögé bújva „feszítenek keresztre” embereket, és úgy véli, valójában az igazságszolgáltatási jogszabályok módosítását próbálják meggátolni. A szociáldemokrata párt vezetősége múlt pénteken fogadott el egy nyilatkozatot, amelyben jelezték, teljes mellszélességgel kiállnak pártelnökük mellett. Kijelentették: működik Romániában egy úgynevezett párhuzamos állam, amely közpénzek felhasználásával, állami intézmények révén próbálja megkaparintani illegitim módon a politikai hatalmat, nyomást gyakorolva a politikai döntéshozókra és a bírói karra.
A korrupcióellenes ügyészség múlt hétfőn indított újabb eljárást Liviu Dragnea ellen. Azzal gyanúsítják: Teleorman megye önkormányzati elnökeként 2001-ben, az ügyben szintén gyanúsítottként szereplő nyolc bűntársával együtt bűnszövetkezetet hozott létre, amely magántulajdonba játszotta át a Tel Drum önkormányzati közútépítő és karbantartó vállalatot, majd az annak törvénytelenül juttatott román és uniós közpénzek egy részét elsikkasztotta vagy pártja finanszírozására fordította. A vádhatóság szerint Dragnea 20 millió euró kárt okozott uniós pénzekből, amit időközben Románia visszafizetett Brüsszelnek, hiszen az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) észlelte a rendellenességeket. A mostani ügyészségi eljárás is az OLAF feljelentése nyomán indult.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1262
szavazógép
2017-11-22: Belföld - :

Tartózkodik az RMDSZ (Bizalmatlansági indítvány)

Az RMDSZ törvényhozói részt vesznek a Nemzeti Liberális Párt (NLP) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség által benyújtott bizalmatlansági indítvány vitáján, de tartózkodni fognak a voksoláskor – jelentette be tegnap Kelemen Hunor szövetségi elnök.
2017-11-22: Belföld - :

Kisebbségek napja decemberben

Megszavazta a képviselőház azt a jogszabályt, amely szerint december 18. lesz a romániai nemzeti kisebbségek napja. A jogszabályt a nemzeti kisebbségek frakciója terjesztette be, amely nem foglalja magában a Romániai Magyar Demokrata Szövetség politikusait.