Lakossági javaslatokat vár Sepsiszentgyörgy önkormányzata annak a Palló utcai teleknek a sorsát illetően, melyről nemrég sikerült eltakarítani a romos házat (fotó), miután az ott lakóknak lakást is biztosított a városháza. Antal Árpád polgármester szerint eddig zöldövezet, parkolók kialakítása szerepel az elképzelések között, de felvetődött a terület értékesítésének lehetősége is.
Az ötletbörzére, melyet hamarosan egyebek mellett a közösségi médiában is meghirdetnek, az év végéig várnak javaslatokat – jelentette be az elöljáró. Elképzeléssel eddig a közvetlenül érintett Dakó utcai (az ingatlan a két utca sarkán található) lakók jöttek, parkoló kialakítását javasolva.
Felmerült, hogy a Kőrösi Csoma Sándor és a Templom utca sarkán található turulemlékműves park mintájára itt is zöldövezetet alakítson ki az önkormányzat, amint az is szóba került, hogy esetleg magánszemélynek adják el a telket építési célra. Antal Árpád szerint még semmi nem dőlt el, az önkormányzat szintjén is csak mostanság kezdték el a megoldáskeresést.
Amint arról beszámoltunk, a városháza az ősz elején látott neki a bontási engedély beszerzésének, miután sikerült kilakoltatni a telken álló romos ház lakóit, akik a törvényesség határán használták éveken keresztül az ingatlant. A környéken lakók számára elég kellemetlen volt a jelenlétük, gyakori volt ugyanis a rendbontás, a rendőrség is sokszor kiszállt a helyszínre emiatt. Emellett az épület és a környéke is mélységesen elhanyagolt volt. A bontási engedély kibocsátása előtt – amint arról Tóth-Birtan Csaba alpolgármester tájékoztatott – az önkormányzatnak meg kellett oldania az ott élők helyzetét. Tavasszal láttak neki a feladatnak, a város tulajdonában lévő tömbházlakásokba költöztették őket, a folyamat viszont elhúzódott, mivel az új lakóhelyen a gáz- és elektromos hálózatot fel kellett újítani, az előző lakók ugyanis tönkretették azokat. A nyár végén került sor a kilakoltatásra. A bontást – mely a napokban zárul – alapos takarítás előzte meg, több tonnányi hulladékot hordtak el a köztisztasági vállalat járművei, a deszkakerítést már előzőleg valakik leszerelték és elvitték.
Antal Árpád tegnap újságírói kérdésre arról is beszámolt, tudomása szerint az önkormányzat tulajdonában már nincs több romos ingatlan a város területén a Bodok Szállodát leszámítva, ennek sorsa a jövő év folyamán dől el. A Szakszervezetek Művelődési Háza, az egykori Hungária Szálló (a jelenlegi postaépület) vagy a Mikes Kelemen utcai volt vágóhíd épülete nem az önkormányzaté. A művelődési ház kapcsán a polgármester elmondta: törvénytervezetet nyújtottak be a parlamentbe a szenátus, valamint a képviselőház elnökei, mely országos szinten rendezné ezeknek az ingatlanoknak a helyzetét, az épületek állami köztulajdonba kerülnének, majd átadnák azokat az önkormányzatoknak.