Az utóbbi napok havazásának – no meg a hóágyú folyamatos működésének – köszönhetően ma délután megnyitják a sízők számára a kovásznai Lőrincz Zsigmond Sípályát.
Egyelőre a pálya könnyebb részei használhatók, a sífelvonók csak a meredek rész aljáig viszik fel a sízőket – tudtuk meg Gyerő József polgármestertől. Ma délután három órakor indulnak a felvonók, holnap, szombaton tizenegy órakor kerül sor a hivatalos megnyitóra. Az ünnepi alkalmon térzenét szolgáltat a kovásznai ifjúsági fúvószenekar Kertész Barna irányításával. A sípálya felső, meredek része csak saját felelősségre lesz használható, a hóréteg vastagsága nem elég a biztonságos sízéshez, ezért nem lehet oda a sílifttel felmenni – részletezte a polgármester.
Újdonság, hogy a menedékház kis falatozójában teát, kávét, forralt bort, ennivalót vásárolhatnak az ott szórakozók.
A sípálya mellé tervezik telepíteni a sepsiszentgyörgyi önkormányzattól kapott szabadtéri műjégpályát is. A szakemberek véleménye szerint február közepén végezhetik el a szükséges javítási munkálatokat, ezek után szerelik fel a jégpályát – számolt be Gyerő József.