Labdarúgás, I. ligaTemesvár ellen az év első mérkőzésén

2018. február 2., péntek, Sport

A téli felkészülési időszakot követően ma 18 órától első hivatalos mérkőzésén lép pályára a Sepsi OSK, amely az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nyitómérkőzésén a Temesvári Poli csapatát fogadja a ploiești-i Ilie Oană Stadionban.

A piros-fehérek a felkészülési időszakban öt edzőmérkőzést játszottak az albán FC Kamza, a lengyel Korona Kielce, az ukrán PFK Olekszandrija, a kazah Kajszar Kizilorda FK és a grúz FC Saburtalo Tbilisi együttesével, négy alkalommal döntetlent értek el és egyszer vereséget szenvedtek. A Ionuț Popa irányította temesváriak szintén öt felkészülési mérkőzést játszottak a  Temesvári Ripensia, az FC Hermannstadt, a Borossebesi Național, a Győröd és a szerb FK Voždovac csapatával, ezeken a mérkőzéseken négyszer győztek és egyszer kikaptak. A 15 ponttal tizenharmadik helyen álló szentgyörgyiek és a 26 ponttal kilencedik pozíciót elfoglaló Béga-partiak legutóbb szeptemberben, a pontvadászat 10. fordulójában talál­koztak, akkor a Dan Păltinișanu Stadionban gól nélküli döntetlennel zártak.
„Nehéz időszak van mögöttünk, hiszen az edzőtáborban napi két edzéssel készültünk a folytatásra. Törökországban kiváló körülmények között, nagyon jó minőségű pályákon edzettünk, itthon viszont jeges játékfelület fogadott. Nem szeretnénk sérüléseket kockáztatni, ezért is utazunk már két nappal hamarabb Ploiești-re. Még két-három hét szünet jól jött volna, hiszen tizenkét új játékosunk van, és nem könnyű összerakni a csapatot, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennénk felkészülve a Temesvár elleni találkozóra. Sajnálom, hogy nem játszhatunk itthon, de bízom abban, hogy akik igazán szeretik ezt a csapatot, nagy számban elkísérnek majd bennünket, mert szükségünk van a biztatásukra. Egyértelműen szeretnénk Temesvár ellen a három pontot begyűjteni, persze ez nem lesz könnyű, hiszen ellenfelünknek összeszokott csapata van értékes és tapasztalt játékosokkal, de minden tőlünk telhetőt megteszünk a győzelem érdekében” – mondta Eugen Neagoe vezetőedző.
További mérkőzések: * ma FC Vii­torul–Astra Giurgiu (20.45 óra) * szombaton FC Voluntari–Jászvásári Politehnica (18 óra), Medgyesi Gázmetán–FCSB (20.45 óra) * vasárnap FC Botoșani–Bukaresti Juventus (18 óra), Dinamo–Craiova (20.45 óra) * hétfőn Kolozsvári CFR–Concordia Chiajna (20.45 óra). A mérkőzéseket a DigiSport, a Telekom Sport és a Look élőben közvetíti. (miska)

 

A Sepsi OSK játékoskerete: Victor Rîmniceanu, Fejér Béla, Niczuly Roland (kapusok), Albert Dalmau Martínez, Marius Burlacu, Ousmane Viera, Ionuț Ursu, Jure Obšivač, Constantin Dima, Florin Dumbravă, Daisuke Sato (védők), Sebastian Ghinga, Milovan Petrović, Alejandro Rodríguez Gorrin, Filipe Oliveira, Alexandru Chiriță, Patrick Petre, Yasin Hamed, Fülöp István (középpályások), Hadnagy Attila, Benjamin Kuku, Marko Simonovski, Veress Zsombor (csatárok).

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2018-02-02: Elhalálozás - :

Elhalálozás

Fájdalomtól megtört szívvel tudatjuk, hogy a drága jó férj, apa, nagyapa, dédnagyapa, testvér, sógor és kereszt­apa, a sepsiszentgyörgyi születésű árkosi
KÓRÉH SÁNDOR
életének 74. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Temetése 2018. február 3-án, szombaton 14 órától lesz az árkosi ravatalozóháztól.
Részvétfogadás február 2-án, pénteken 17–19 óráig, valamint a temetés előtt egy órával.
A gyászoló család.
3952/b
2018-02-02: Sport - Bokor Gábor:

Verseny a nagypataki Oprea-sípályán (Alpesi sí)

A hétvégén második alkalommal szervezik meg a néhai Iordan Popica sporttanár nevével fémjelzett síversenyt. Az eseményre a nagypataki Oprea-sípályán kerül sor szombaton tíz órai kezdettel.