Megújul a közvilágítás Uzonban

2018. március 1., csütörtök, Közélet

Korszerűsítik Uzon község közvilágítását. A település fő útvonalán lévő oszlopokon kicserélik a világítótesteket. A régebbi, neon fényforrások helyébe LED technikájú világítótesteket szerelnek – tudtuk meg Ráduly István polgármestertől.

  • Korszerűsítik a közvilágítás lámpatesteit. A szerző felvétele
    Korszerűsítik a közvilágítás lámpatesteit. A szerző felvétele

 

Az újítás eredményeként nő az utcai világítótestek hatásfoka, ugyanakkor csökken az áramfogyasztásuk. Igaz, egyelőre nem mérhető a villanyfogyasztás csökkenése.
A községközpontban és az ide tartozó településeken 700 oszlopon van közvilágítást biztosító lámpatest. Tavaly húszat sikerült kicserélni, az új világítótestek fogyasztása csupán 15 W körüli. Korábban a lámpatestek fogyasztása 40 W körüli volt. Idén újabb húsz darab LED-es lámpatestet szerelnek fel – számolt be a polgármester.
A leszerelt, neon technológiás lámpatestek sem vesznek el. Lakossági kérésre Uzon hét településének bármelyikén felszerelik azokat – mondta Ráduly.
Uzonban és a közigazgatásilag ide tartozó településeken a közvilágítás a természetes fény erejének függvényében automatikusan kapcsol be, illetve ki, ezzel is segítve a települések megvilágításának költségcsökkentését.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 548
szavazógép
2018-03-01: Közélet - Nagy D. István:

Több munkabaleset, kevesebb bírság (Munkabiztonsági összegzés)

Javulást hozott az elmúlt év a munkahelyi biztonság területén Háromszéken, annak ellenére, hogy 2016-hoz képest eggyel több halálos kimenetelű munkabalesetet jegyeztek. A megyei munkafelügyelőség vezetői szerint megelőző tevékenységük a fegyelem erősödéséhez vezetett, erre utal az is, hogy 2017-ben számottevően kevesebb bírságot osztottak ki ellenőreik, noha a vizsgálatok száma az egy évvel korábbihoz képest jelentősen megnőtt.
2018-03-01: Közélet - Hecser László:

Sok kutyát vesznek örökbe a kutyamenhelyről (Barót)

Jól járnak azok a kóbor ebek, amelyek a baróti menhelyre kerülnek: megfelelő ételhez és tiszta szálláshoz jutnak, ha betegek, gondoskodnak róluk, s jó az esélyük, hogy rendes gazdára leljenek. A kezdetben nyolc férőhelyes menhely befogadóképességét időközben megkétszerezték, s felszereltek egy kis állatorvosi rendelőt is, így most már van, ahol a kutyák féregtelenítését és az ivartalanítást elvégezzék, a veszettség és hét kutyabetegség elleni oltást beadják.