Karnagyképző Rétyen

2008. július 15., kedd, Közélet

Nyolcadik alkalommal zajlik Rétyen az erdélyi magyar fúvószenekarok karnagyainak és fenntartóinak találkozója. A hét végén a fúvósok a zenekarok tevékenységét értékelték, előadások hangzottak el különböző témákról, számba vették a hangszer-, tartozék- és kottakínálatot.

Ezen a héten zajlik a karnagyképző: zene- és vezényléselméletet oktatnak, de van partitúraolvasás és -értelmezés is, esténként pedig a Rétyi Kovács András Fúvósegyesület zenekarával tartják a vezénylésgyakorlatot.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 471
szavazógép
2008-07-15: Közélet - Mózes László:

Művészképzés diákoknak Bikfalván

Nyolcadik alkalommal került sor az Eufónia Kulturális Egyesület szervezésében a bikfalvi oktatótáborra — közölte lapunkkal Kerezsi Mária. A nyári rendezvényen művészeti líceumban tanuló középiskolás diákok részesültek zenei és képzőművészeti képzésben, és mivel 2008 a magyar reneszánsz emlékéve, a vasárnapi záróhangversenyen — melyet a református templomban tartottak — ,,igazi reneszánsz csemegékkel" jelentkeztek a résztvevők Sebestyén Lajos karmester irányításával.
2008-07-15: Közélet - Iochom István:

Kijavították a régi szeszgyár homlokzatát

Szentkatolna polgármesteri hivatala a nemrég befejezte az egykori szeszgyár homlokzatának a felújítását, a külső meszelést elvégezték, az épület előtti kerítés léceinek a felszerelése maradt még hátra. Tusa Levente községi polgármester elmondása szerint idén nem folytatják a tatarozást, jövőre a belső felújítás következik, amikor nyugdíjasklubot alakítanának ki, és ugyancsak ide költözne át a községi könyvtár.