Ösztöndíjat hirdetnek Szegény sorsú diákoknak segítenek

2018. március 14., szerda, Közélet

Havi kétszázötven lejes ösztöndíjban részesít az elkövetkezendőkben Sepsiszentgyörgy önkormányzata, valamint az RMDSZ városi szervezete legkevesebb öt megyeszékhelyi, szűkös anyagi körülmények között élő középiskolás diákot, akik kiemelkedő tanulmányi eredményeket érnek el. Az ösztöndíj fedezetét egyrészt Antal Árpád polgármester rendhagyó felajánlása jelenti, amelyhez a szövetség sepsiszentgyörgyi szervezete és az önkormányzat is hozzájárul az alpolgármesterek, illetve a képviselő-testület tagjai révén.


Az ösztöndíjprogram létrehozásának ötlete nem új, gyakorlatba ültetéséhez viszont szükség volt egyfajta ösztönző történésre. Antal Árpád tavaly decemberben a Sepsiszentgyörgy testvérvárosának számító, gyakorlatilag Budapest egyik kerületét jelentő Ferencváros önkormányzata meghívásá­ra kiemelkedő rendezvényen vehetett részt, amely során elismerő oklevéllel is gazdagodott „Erdélyben a magyarság érdekében végzett áldozatos munkája” érdemeként. A kitüntetéshez járó pénzösszeg – 200 ezer forint – kapcsán gondolta úgy: ez nem őt mint természetes személyt illeti meg, hanem a város közösségét. Innen született az ötlet, hogy ösztöndíj létrehozására használják – részletezte az előzményeket Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, az RMDSZ városi szervezetének elnöke. Az ösztöndíjprogram havi 250 lejes juttatást jelent kiváló eredményeket elérő, de szociális szempontból hátrányos helyzetben élő középiskolások számára. A támogatás remélhetőleg hozzájárul ahhoz, hogy ezek a fiatalok a tanulásra tudjanak koncentrálni, és ezáltal közelebb kerüljenek álmaik megvalósításához.
Mivel az Antal Árpád által felajánlott összeg nagyjából egy ösztöndíj éves fedezetét jelenti, viszont nem csak egy diákot szeretnének segíteni, egy pótlási megoldást is kidolgoztak – részletezte a programmal kapcsolatos tudnivalókat Tóth-Birtan Csaba alpolgármester, ügyvezető elnök. Ennek megfelelően öt ösztöndíjat biztosítanak, kettőt a városi szervezet költségvetéséből, újabb kettőt pedig a sepsiszentgyörgyi elöljárók (polgármester, alpolgármesterek), valamint a képviselő-testület RMDSZ-es tagjainak felajánlásából. Ez havi 500 lejt jelent mindkét oldalon. A támogatás nem kizárólag erre az évre szól, hosszabb távon gondolkodnak. Lényeges továbbá, hogy az ösztöndíj folyósítása a naptári év szerint történik, függetlenül például a tanévtől.
Antal Árpád felhívást is megfogalmazott azokhoz, akik támogatni szeretnék a kezdeményezést, hogy csatlakozzanak, és ezáltal akár a kedvezményezettek számát is növelni lehet idővel. A programot egyébként a napokban meghirdetik, és a tanintézeteket kérik fel, hogy nevesítsenek diákokat, akik részesülhetnek e támogatásban.
A döntés értelmében az ösztöndíjprogram a magyarság érdekében két évtizeden keresztül kifejtett tevékenysége elismeréseképpen Albert Álmos nevét viseli.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2018-03-14: Elhalálozás - :

Elhalálozás

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy a szeretett édesanya, nagymama, dédnagymama,
anyós, rokon, a régi szemerjai
özv. SZABÓ PIROSKA
volt textilgyári szövőnő
életének 83. évében elhunyt.
Temetése 2018. március 15-én, csütörtökön 15 órakor lesz a szemerjai új ravatalozóháztól.
Részvétfogadás a temetés előtt egy órával.
A gyászoló család
4304529
2018-03-14: Közélet - Fekete Réka:

Ötvenéves a Mikó néptáncegyüttese

Nagyszabású ünnepséggel készül a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium Népi Együttese az ötvenéves születésnapra, amelyet május 12-én tartanak, de az egykori tagokkal a próbákat már holnap megkezdik.