Tizenegy jeles erdélyi személyiség, köztük Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ vezetője részesült magyar állami kitüntetésben a múlt heti március 15-ei nemzeti ünnep alkalmából. Az elismeréseket Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán csütörtökön délután azon erdélyi jeles személyiségek vehették át, akik életük során munkásságuk által maradandót alkotva sokat tettek az erdélyi magyar közösségért vagy annak kisebb csoportjáért.
Vécsi Nagy Zoltán az erdélyi magyar képzőművészet megismertetését főként az 1945 utáni modern és kortárs alkotások összegyűjtésével, valamint bemutatásával szolgáló értékőrző tevékenysége elismeréseként kapta meg a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést. A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ vezetője 2008-ban költözött vissza Erdélybe Magyarországról. A székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum munkatársaként folytatta tevékenységét, majd az EMŰK kortárs kiállítótér vezetője lett. Saját bevallása szerint a történeti időt kívánja beemelni az erdélyi művészettörténeti tudatba, bemutatva szélesebb körben is az erdélyi képzőművészet időrendiségét, alakulását, változását.
Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott még Antal-Vajda János csángó-magyar magyarnyelv- és irodalomtanár, Bencző Dénes nyugalmazott unitárius lelkész és esperes, György Piros, a Hargita Nemzeti Székely Együttes szólótáncosa, Mihály József, a Szentegyházi Hagyományőrző Huszáregyesület huszárkapitánya, Orendi Emil István népzeneoktató, az Udvarhely Néptáncműhely igazgatója. A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést vehette át Weszely Tibor matematikus és tudománytörténész, Sárkány-Kiss Endre, a biológiai tudományok doktora, a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét Duma-István András író, költő, a Szeret-Klézse Alapítvány alapítója és társelnöke, Gergely István, a csíkszeredai Csibész Alapítvány elnöke és Szegedi László Tamás, a Kőhalmi Református Egyházközség lelkipásztora.