Harmadik díj a budapesti szónokversenyen

2018. április 21., szombat, Közélet

Buna Blanka Boróka, a kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző IX. B osztályos tanulója III. díjjal érkezett haza az április 14-én Budapesten megrendezett Eötvös József Kárpát-medencei középiskolai szónokverseny döntőjéről.

A verseny érdekessége és egyben nehézsége, hogy egyfordulós, harminc perc alatt kellett beszédet rögtönözni a helyszínen megadott téma alapján: „Utasok nincsenek a Föld nevű űrhajón – mindannyian a legénységhez tartozunk” (Marshall McLuhan, kanadai tudós, rétor és kommunikáció-teoretikus). A beszédet szabadon kellett elmondaniuk a versenyzőknek, legtöbb öt perc alatt. Buna Blanka Borókát Deák Magdolna magyartanár készítette fel. (iochom)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1231
szavazógép
2018-04-21: Közélet - Fekete Réka:

Apáthy-díj Majos Andreának

A kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem oktatói testülete a biológiaoktatásban végzett kiváló, eredményes munkájáért Apáthy-díjjal tüntette ki Majos Andreát, a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum biológia szakos tanárát. A díjat a 19. Kolozsvári Biológus Napok alkalmával április 14-én adták át a kincses városban.
2018-04-21: Közélet - Szekeres Attila:

A székelység története (Kádár Gyula Emlékverseny negyedszer )

Meghirdette A székelység története – Kádár Gyula Emlékversenyt az ötletgazda Székely Mikó Kollégium Alapítvány a névadó középiskolával, a sepsiszentgyörgyi Tanulók Házával és a MERT Egyesülettel közreműködve, Sepsiszentgyörgy önkormányzatának támogatásával. Ez már a negyedik alkalom. A verseny célja, hogy a diákok kézbe vegyék a Székelység története című tankönyvet, megismerjék és megszeressék szülőföldjüket – fogalmazott Pénzes Loránd történelemtanár, a vetélkedő főszervezője.