A vajnafalvi Ifjúság (Tineretului) parkja felújításának műszaki tervét fogadta el Kovászna város helyi tanácsa legutóbbi ülésén.
A Gyerő József polgármester által előterjesztett határozattervezet indoklásában kifejtették, a park megújulására azért is szükség van, mert Románia megalakulásának századik évfordulóján a téren szobrokat is állítanak majd.
Ugyanakkor a park látványa fontos a város számára, mert a Dr. Benedek Géza Szívkórház, a Clermont és a TTS Szálloda vendégei is ott haladnak el naponta. Pillanatnyilag rendezetlen képet mutat, a zöldövezetben autók, mezőgazdasági gépek is parkolnak – hangzott el a gyűlésen.
A műszaki terv elfogadását követően közbeszerzésen ítélik oda a kivitelezést. A tervek szerint a munka négy hónapig tart majd, értéke megközelíti a százezer lejt. A fél hektárnál is nagyobb zöldövezetben hatvan platánfát ültetnek, felújítják a sétányokat, a játszóteret. Megoldják a park megvilágítását, 19 lámpaoszlopot telepítenek.
A testület már korábban elfogadta, hogy a villamos művek a park felső felében transzformátorházat helyezzen el. A tanácstagok biztosítékot kaptak, hogy a létesítmény beilleszkedik a környezetbe. A villanyszolgáltató terve szerint a park körzetében föld alá viszik a villamos vezetékeket, megszüntetve a látványt rontó légi vezetékeket.
A centenárium alkalmával a parkban a helyi románok civil szervezetei Mihai Eminescu költőnek kívánnak mellszobrot állítani – ő használta először a Románia kifejezést, műveiben az eseményt megelőzően szólt a románok lakta területek egyesüléséről. Ugyanott kap helyet a „nagy egyesülés” szorgalmazóinak és kivitelezőinek – I. Ferdinánd király és Mária királyné, Iuliu Maniu és I. C. Brătianu – szoborcsoportja.