Hetedik alkalommal tartották meg a madarak és fák napját a Székely Nemzeti Múzeumban. A szombati rendezvény a Lovagteremben kezdődött, és kint, a pottyondi ház udvarán folytatódott.
A múzeumi programban közreműködött a csíkszeredai székhelyű Zöld Székelyföld Egyesület, melynek munkatársa, Szentes Lajos vetített képes előadást tartott a madarakról, bemutatva a Székelyföldön emberközelben élő madarakat: fehér gólya, molnár- és füstifecske, citromsármány, házi rozsdafarkú, kék-, szén- és fenyves cinege, csíz, csücsörke, erdei pinty, szajkó (népiesen mátyásmadár), veréb (házi és mezei), meggyvágó pinty, szarka, csóka, szürke vagy dolmányos varjú, holló, mely a legnagyobb testű énekes madár (a legkisebb a sárgafejű királyka), feketerigó, fenyőrigó. A bemutató előtt Barabás Hajnalka sepsiszentgyörgyi aroma- és fitoterapeuta az év gyógynövényéről, a levenduláról tartott előadást, és meg lehetett kóstolni a levendulás kávét. Smakkja valóban levendulás.
A pottyondi ház udvarán az év élőlényei Magyarországon témájú, spárgára aggatott kiállítás előtt a Zöld Székelyföld Egyesület Hangyasuli programjának madarakhoz kötődő játékait lehetett kipróbálni, de nagyobb volt a nyüzsgés egy másik asztalnál. Ott Tőkés Magor, a Váradi József Általános Iskola II. E osztályos tanulója origamijával vívta ki a gyerekek bámulatát. És Vinczeffy Orsolya múzeumpedagógus felügyeletével szebbnél szebb madárkákat tákoltak, ragasztottak, színeztek az alkotni vágyók.