Postamentés

2018. június 13., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

A távközlési minisztérium révén az állam 93,52 százalékra növelte a Román Postában birtokolt tulajdonrészét, miután a Proprietatea Alap megtagadta, hogy 56,67 millió lejjel vegyen részt a cég tőkeemelésében.

Így az alap tulajdonrésze 25-ről 6,48 százalékra csökkent. A tőkeemelési szándékot az állam már korábban bejelentette, a határidő május végén járt le. Az állam a szanálási folyamatban eddig 153 millió lej értékben vásárolt részvényt, a tervezett 170 millió lejig terjedő különbözetet hamarosan átutalja, így a Román Posta alaptőkéje 59,48 millió lejről 229,48 millió lejre bővül.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2018-06-13: Pénz, piac, vállalkozás - :

Késnek a repülők

A hazai repülőtereken 57 járatot töröltek májusban, 116 pedig késett, mindez összesen húszezer utast érintett – derül ki egy szakelemzésből.
2018-06-13: Máról holnapra - Mózes László:

Haszonlesők

Még mielőtt a bukaresti főpolgármester megasztárnak képzelhette volna magát, megkapta azt, amit  érdemel. Míg a szociáldemokraták szombati nagygyűlésén a rendezvényre utasított tömeg ovációval, lelkes bekiabálással és tapssal hálálta meg Gabriela Firea hangzatos szavait, hétfő este a nemzeti sportarénában már tisztességgel kifütyülték a haszonleső politikust.