Gazdaságfejlesztés Jövőképet látni

2018. június 15., péntek, Közélet

A megyei tanács önként vállalta, hogy támogatási programok segítségével is bekapcsolódik a gazdaságfejlesztésbe – hangzott el azon a konferencián, amelyen a Kovászna Megye Tanácsa által meghirdetett StartUp Now vállalkozásképző és mentorprogram résztvevői találkoztak tegnap.

  • Tamás Sándor – programalapú fejlesztésekben gondolkodnak. A szerző felvétele
    Tamás Sándor – programalapú fejlesztésekben gondolkodnak. A szerző felvétele

Az átfogó program 400 induló vállalkozásnak nyújt lehetőséget, hogy képzéssorozaton vegyen részt, elképzelését üzleti tervvé formálja, a legjobbnak ítélt negyven jelentkező pedig negyvenezer eurós vissza nem térítendő támogatásban részesül. Grüman Róbert alelnök elmondta, kétszáz fiatal már elvégezte a felkészítőt, vagyis a program felénél járnak. A konferencia résztvevői közvetlenül tájékozódhattak az üzleti tervek versenyén elnyerhető támogatás feltételeiről, pontozási rendszeréről, amelyet Rodica Lupu, a projekt partnereként működő Loop Operations tanácsadó cég vezetője ismertetett.

Elöljáróban Tamás Sándor – a konferencia címének megfelelően: Kovászna megye gazdasági jövőképe 2020–2030 között – a megyei fejlesztések fontosabb szempontjait ismertette. A tanácselnök hangsúlyozta, hogy az ország más megyéitől eltérően nem elsősorban pénzben, hanem fejlesztési programokban gondolkodnak, a jó elképzelésekhez igyekeznek hozzárendelni a megfelelő szaktudást, illetve finanszírozást.

Ugyanakkor olyan, egyébként nem közvetlenül a megyei önkormányzat hatáskörébe tartozó feladatokat is vállalnak, mint a turizmus, a kultúra, a hagyomány és a közösségfejlesztés.

Ami a fejlesztési programok keretét illeti, a lassan megújításra szoruló megyei stratégiai terv, a Potsa-terv elemeinek újszerű megközelítést ad, hogy 2030 távlatában a megye öt mikrórégiójának fejlesztését tartják szem előtt, ugyanakkor erős regionális együttműködésekben képzelik el a jövőt. Különös hangsúllyal a székelyföldi régióra, de olyan nagyobb projektekbe is beszállva, mint a vidombáki repülőtér vagy a Brassó–Sepsiszentgyörgy–Bákó autópálya.

Édler András György a technológiai, elsősorban a számítástechnika és a mesterséges intelligencia világszínvonalú trendjei alapján vázolta azokat a kihívásokat, amelyek egy fejlesztési stratégia alapját kell hogy képezzék, Tóásó Imelda, Brassó Megye Tanácsának alelnöke pedig a vidombáki repülőtér-építés jelenlegi állását mutatta be.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1249
szavazógép
2018-06-15: Közélet - Iochom István:

Okostáblát és játszótereket adtak át (Lemhény)

Tegnap délelőtt Bakk-Vitális Mária Kinga, a kézdivásárhelyi New Fashion és Zarah Moden nadrággyárak vezérigazgatója, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány elnöke és két legközelebbi munkatársa, Sárkány Hanna arculatfelelős és Simon-Császár Mária ügyvezető az alsólemhényi Bem József-iskolában ünnepélyes keretek között adták át
2018-06-15: Közélet - Bokor Gábor:

Székelykapu-állításra készülnek (Kommandó )

Új székely kaput állítanak Kommandó Kovászna felőli bejáratánál. A régit már lebontották, helyét csak a fém tartószerkezet jelzi. Ha minden a tervek szerint halad, legkésőbb a falunapokig helyén lesz az új faragott építmény.