Huszonegy és fél kilencedikes szakiskolai osztályba hirdettek felvételit a háromszéki iskolák, duális képzésben pedig négy és fél osztályban összesen 134 helyre lehet jelentkezni. Az iratkozás tegnap kezdődött, s bár még nem hirdettek eredményt a nyolcadikosok záróvizsgáján, a jelentkezési lapokat ki lehet tölteni, a felvételi általánost jövő héten számítják ki, és annak függvényében közlik a bejutók névsorát.
Duális képzésben idén két sepsiszentgyörgyi iskola indít osztályokat: a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában szakácsokat és pincéreket, vendéglátóipari eladókat képeznek két fél osztályban, a Puskás Tivadar Szakközépiskola Kós Károly-alegységében hús- és halfeldolgozó, ács-asztalos-parkettázó, víz- és gázvezeték-szerelő, kőműves-kőfaragó-vakoló, asztalos és textiltermék-készítő szakon kínálnak összesen 104 helyet. Utóbbi iskola ad otthont a speciális szakiskolai képzésnek is, egy-egy fél osztályt indítanak asztalos és textiltermék-készítő szakon. A duális osztályok mind magyar tannyelvűek, a tervezett létszámokat az iskolák és vállalkozói partnereik közösen határozták meg.
A szakiskolai oktatásban igen változó a kínálat, tizennégy és fél magyar, valamint hét román tannyelvű osztályba lehet iratkozni.
A kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskolában agroturizmus, mezőgépész és autószerelő szakot hirdetnek, a baróti Baróti Szabó Dávid Középiskolában asztalos, autószerelő és textiltermék-készítő osztályt indítanak, a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában kereskedő-eladó szakra várják a jelentkezőket, a megyeközponti Constantin Brâncuși Szakközépiskolában borbély-fodrász, pedikűr-manikűr és szakács szakon oktatnak, a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola szállodai dolgozókat, szakácsokat, textiltermék-készítőket képez, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Középiskolában pincér, szakács és asztalos szak indul, a bodzafordulói Nicolae Bălcescu Szakközépiskolában agroturizmus, asztalos, textiltermék-készítő szakot hirdettek, a Puskás Tivadar Szakközépiskolában ipari felszerelések és berendezések gépésze, autószerelő, számítógép-vezérlésű szerszámgépkezelő, gépjárműkarosszéria-lakatos, -festő, elektrotechnikaitermék-készítő, építészeti villanyszerelő szakon lehet tanulni, a Kós Károly-alegységben pedig kőműves-kőfaragó-vakoló osztály fog működni.
Az iratkozás hétfőn és kedden folytatódik, a felvételi általánosban 80 százalékot jelent az országosan egységes felmérő eredménye és 20 százalékot az V–VIII. osztályos általános.
Ha a jelentkezők száma meghaladja az adott iskola által felkínált helyek számát, az érintett felvételizőkkel tesztalapú felmérőt íratnak, az elért jegy a végső eredmény 30 százalékát teszi ki. Akik nem vettek részt a nyolcadikos záróvizsgán, azok esetében ezt az eredményt 1-esnek tekintik, és így számolják ki a felvételi általánost.