Tegnap kora este hatástalanították a Budapest IX. kerületében talált világháborús bombát. Kiderült, a robbanószerkezet veszélytelen volt, ugyanis már a második világháborúban hatástalanították. A lakosság szervezett formában visszatérhetett otthonába. A Vaskapu utca és a Tóth Kálmán utcai kereszteződés közelében hétfő délután találták a robbanóeszközt, az egy kilométeres körzet kiürítését a rendőrség reggel 9 órakor kezdte meg, és 17 órára fejezte be.
Apadnak a folyók Magyarországon
Kedvezően alakul az árvízhelyzet, jelentősen apad a Tisza és a Szamos a határszelvényben, így az árhullám egy héten belül elhagyja Szabolcs-Szatmár-Bereg megye térségét ― erről tájékoztatta tegnap Szabó Imre minisztert Vásárosnaményban Bodnár Gáspár, a nyírségi vízügyi igazgatóság vezetője. A környezetvédelmi és vízügyi tárca vezetője a helyszíni tájékozódását követő sajtótájékoztatón a Tiszát érintő nehézfém-szennyeződés veszélyéről is szólt, és kiemelte: a román hatóságok tudják kezelni a határon túli Borsabányánál történt zagykifolyás során keletkezett helyzetet, így Magyarországra semmilyen káros anyag nem jut el. Kóthay László, a minisztérium szakállamtitkára bejelentette: a Vásárhelyi terv keretében 2013-ig megvalósuló 110 milliárdos árvízvédelmi fejlesztés során megerősítik a Tisza Vásárosnamény és Lónya közötti 27 kilométeres gátját, valamint vésztározót építenek Gulács és Jánd térségében.
Amerikai katona halálos ítélete
George Bush amerikai elnök engedélyezte egy többrendbeli gyilkosság és nemi erőszak miatt halálra ítélt amerikai katona kivégzését. Hasonló esetre több mint fél évszázada nem volt példa az Egyesült Államokban. A katonára, Ronald A. Grayre 1988-ban szabta ki a legsúlyosabb ítéletet egy katonai törvényszék. Az ítélet az elnök aláírásával vált hatályossá, de Bush döntésével valószínűleg még nem ér véget Gray jogi csatája.
Moszad-ügynök volt a miniszter
Cipi Livni izraeli külügyminiszter, a kormányfői poszt egyik várományosa tegnap először ismerte el nyilvánosan, hogy az izraeli titkosszolgálat, a Moszad ügynöke volt. Az izraeli rádiónak nyilatkozva elmondta, hogy négy évet töltött el a szolgálatnál, túlesett a kiképzési fokozatokon, majd külföldön működött. A jelenleg 49 éves Livni azt azonban nem volt hajlandó felfedni, hogy milyen jellegű titkosszolgálati munkát végzett. Mindössze annyit mondott el: azt követően lépett ki a Moszad kötelékéből, hogy férjhez ment, mert attól fogva nem tudta folytatni korábbi életmódját.
Kártérítést követel a Siemens
Történelmet írt a Siemens tegnap azzal a döntésével, amelynek alapján kártérítést követel a cég korábbi korrupciós botrányába keveredett volt vezetőitől. Az elektronikai konszern felügyelő bizottsága úgy határozott, hogy az igazgatótanács (IT) 11 korábbi tagjának kártérítést kell fizetnie, mivel az elmúlt években történt törvénytelen ügyletek során elmulasztották felügyeleti kötelezettségeik teljesítését. Az érintettek között van két korábbi ,,teljhatalmú" vezető, Heinrich von Pierer, az IT, majd a felügyelő bizottság egykori elnöke, továbbá Klaus Kleinfeld, aki von Pierert követően 2007-ig állt az IT élén. Az ügyben minden bizonnyal hosszú bírósági huzavona kezdődik, hasonló döntésre azonban eddig még nem volt példa a német gazdaság történetében.
Svájci népszavazás a minaretek építéséről
Svájcban megtartható a népszavazás arról, hogy betiltsák-e minaretek építését az alpesi országban, mivel a Szövetségi Kancellária ellenőrzése szerint összegyűlt az ehhez szükséges megfelelő számú aláírás. A népszavazást elsősorban a jobboldali konzervatív Svájci Néppárt és a vallási ihletésű Szövetségi Demokratikus Unió politikusai kezdeményezték, akik ezzel ,,a svájci társadalom növekvő iszlamizálódását" szeretnék megakadályozni. A kezdeményezők elutasítják azt a vádat, hogy a minarettilalom a vallásszabadságba ütközne. Érvelésük szerint a mintegy 350 000 svájci muzulmán hívő minaret nélküli mecsetben is szabadon gyakorolhatja vallását. Ezenkívül a minaretek szerintük egy politikai hatalmi ambíció jelei.