Hírsaláta

2018. július 14., szombat, Belföld

ÚJABB SZELFIÁLDOZAT. Áramütés következtében meghalt egy 19 éves fiatal, miután egy fotó kedvéért felmászott egy áruszállító vagonra a brassói vasút­állomás közelében. A katasztrófavédelem és az ügyészség helyszíni beavatkozása miatt tegnap 14.40 és 15.05 óra között felfüggesztették a Brassó és Predeál közötti vasútvonal áramellátását. Nem ez az első eset, hogy vonat tetején szelfiző fiatalt ér áramütés, legutóbb június végén egy 21 éves fiatalember a Szeben megyei Erzsébetváros vasútállomásán kapaszkodott fel egy vasúti kocsira önmagát lefotózni, de a felső vezetéktől áramütést szenvedett. Ő szerencsésebb volt, túlélte a kalandot. (Főtér)

NAGYOT AKART SZAKÍTANI. Apróhirdető weboldalon hirdetett eladásra egy gránátlövedéket egy 24 éves fiatalember, a News.ro hírügynökség szerint 4000 eurót kért az ágyútöltelékért. Vevők helyett azonban az Ilfov megyei rendőrség jelentkezett az áruért, bár nem azért szereztek tudomást az eladandó tárgyról, mert a rend éber őrei sűrűn böngésznék az apróhirdetéseket, hanem mert valaki feljelentette a hirdetőt a 112-es sürgősségi számon. A méretes lövedéket végül a bukaresti Rosal hulladékkezelő vállalat harmadik kerületi telephelyén találták meg, az eladó ugyanis itt dolgozik. A helyszínt a rendőrök azonnal lezárták és kihívták a tűzszerészeket. A fiatalembert a fegyver- és lőszertartási szabályozás megszegésével gyanúsítják, bűnvádi dossziét nyitottak. (Főtér)
A SZENÁTUS ELNÖKE IS MELLÉBESZÉLHET. A hazug embert hamarabb utolérik, mint a mozgáskorlátozott ebet, még akkor is, ha a bukaresti szenátus elnökéről van szó. Călin Popescu Tăriceanu csütörtökön este egy televíziós interjúban védelmébe vette az igazságügyi törvények módosításait, és többek között azzal érvelt a hivatali visszaélés büntethetőségének csökkentése mellett, hogy a hét eleji brüsszeli látogatásán Viorica Dăncilă miniszterelnöknek az Európai Bizottság vezetői azt mondták: azt többek között Németországban sem büntetik. A német nagykövetség viszont már másnap jelezte: dehogynem. Válaszuk mindössze két mondatból áll – de milyen két mondatból! „Németországban a hivatali visszaélés büntetését az adótörvények, a fegyelmi jog és a büntető törvénykönyv cikkelyei is rögzítik. A büntetések a szerény mértékű bírságtól a fegyelmi intézkedéseken át a jelentős időtartamú szabadságvesztésig terjednek” – olvasható a reakcióban. (Főtér)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 23
szavazógép
2018-07-14: Belföld - :

Korrupció az egészségügyben

Legalább 4,5 millió euróval rövidítették meg a Bukaresti Egészségbiztosítási Pénztár kasszáját az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) tegnapi közleménye szerint. Az ügyben érintettek bűnszövetkezetként működtek, ami súlyosbító tényezőnek számít.
2018-07-14: Belföld - :

Büntetőügyes lett

A börtönőrök szakszervezete kedden feljelentette Tudorel Toader igazságügyi minisztert hivatali visszaélés és a szakszervezeti képviselethez való jog korlátozása miatt (amíg még ez büntethető, jegyzi meg a szakszervezet), tegnap pedig közölte, hogy el is indult az eljárás egyelőre in rem, azaz a gyanúsított megnevezése nélkül.