Ünnepelt Nagyajta

2018. július 16., hétfő, Közélet

A felújítás alatt álló művelődési ház és a Kriza János Általános Iskola ölelésében, a központi parkban ült falunapot Nagyajta népe. A szervezők nem hívtak neves fellépőket, inkább a helyi és környékbeli értékek megmutatására helyezték a hangsúlyt. Akinek volt ideje és kedve, láthatott, hallhatott.

  • Ügyességi verseny. A szerző felvétele
    Ügyességi verseny. A szerző felvétele

Az ünneplés szombat délelőtt a középajtai mazsorettek és a fúvószenekar felvonulásával, valamint a maszorettek moderntánc-előadásával vette kezdetét, majd harangszókor került sor az ünnepélyes megnyitóra. Pánczél Károly képviselő, az Országgyűlés Nemzeti Össze­tartozás Bizottságának elnöke úgy fogalmazott, egy közösségnek nemcsak óvodára, iskolára, fejlesztésre váró szép művelődési házra, erős egy­házra, szép templomra és jó gyülekezetre van szüksége, hanem gyerekekre is minél nagyobb számban. Hogy jelké­pesen megmutassa, számíthatunk Magyarország kormányára, vándorbölcsőt hozott ajándékba a falunak, és kívánta, minél több gyermeket ringassanak abban, hisz megmaradásunk, gyarapodásunk zálogai ők.

A bölcsőt a helyszínen át is adták Mihály Jánosnak, akinek neje a hétvégén készült világra hozni kisfiukat.

A délutáni órákban fellépett a baróti Syncron moderntánc-csoport és az alsónémedi Boróka néptáncegyüttes, majd a helybeli, nagy múltú Gazdag Miklós Polgári Daloskör, a Magocska dal- és furulyacsoport, a Vadrózsák néptánccsoport, a baróti Mozaik moderntánccsoport előadása következett.
A sportpályán előbb a köz­ség és a környékbeli lovas gazdák találkoztak s mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat akadálypályán, majd rönkhúzó versenyen a nemes állatok erejét. A kora esti órákban Nagyajta–Alsónémedi labdarúgó-mérkőzésre került sor.

Tegnap az ünnepi istentiszteletet követően az Áldás házában mutatták be az általános iskola volt igazgatója, Barabás Mihály Növényi ornamentika Erdővidék népi díszítőművészetének világában című könyvét, majd az ünnepség ismét a központi parkba tevődött át. Színpadra léptek helybeli óvodások, alsónémedi, középajtai és vargyasi táncosok, köpeci ifjak felcsíki népdalokat adtak elő, István Ildikó és barátai vezetésével táncházat tartottak, végezetül a sepsiszentgyörgyi Classical Singers együttes, a székelyudvarhelyi Syntia és a feketehalomi Tudor Noémi és az Új Bolygó együttes fellépése zárta a nem mindennapi eseményt.

Bihari Edömér polgármester örömét fejezte ki, hogy a falunappal sikerült minden korosztályt megszólítani, s remek, igazi ünnepi hangulatban telt. „Köszönettel tartozunk a község minden lakójának, Alsónémedinek és a két nap folyamán többször fellépő, közel hatvanfős Boróka néptáncegyüttesüknek, amely igazán színesítette falunapunkat. Köszönjük Pánczél Károly képviselő úr ajándékát is, s remélem, lesz akkora gyermekáldás, hogy a bölcső soha ne álljon a szoba sarkában hiába” – mondotta a községvezető.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 142
szavazógép
2018-07-16: Belföld - :

A kisebbségi lét száz éve

A Magyarok Romániában – száz év története című dokumentumfilm-sorozat első részével indította el az RMDSZ a www.ezer100.ro honlapot, amelynek célja bemutatni, mivel gazdagította az erdélyi magyarság az elmúlt évszázadban Romániát.
2018-07-16: Közélet - Iochom István:

Vándorló/Kóborló (Megnyílt a 26. Incitato művésztábor kiállítása )

Tegnap délben népes érdeklődő jelenlétében nyílt meg a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítótermében az Incitato művésztelep 26. zárókiállítása, amelyen huszonegy művész, illetve négy egyetemi hallgató állította közszemlére a kéthetes bálványosi alkotótáborban készített munkáit.