Várja a vendégeket a petőfalvi fürdő

2018. július 19., csütörtök, Közélet

Apróbb javításokat végeztek a petőfalvi borvízfürdőnél a zabolai községháza alkalmazottai, és a közeljövőben nagyobb renoválást is terveznek – tudtuk meg Both László fürdőfelelőstől. Háromszéken egyedülálló a petőfalvi feredő, csak itt található szauna a borvizes fürdő mellett.

  • Gyógyulásra, kikapcsolódásra is van lehetőség a petőfalvi fürdőnél. A szerző felvétele
    Gyógyulásra, kikapcsolódásra is van lehetőség a petőfalvi fürdőnél. A szerző felvétele

A javítás során a medence elkorhadt, törött deszkáit cserélték ki. A nagyobb munkát a természetes tavacska vizének kiszivattyúzása jelentette. Ezt évente el kell végezniük, öregedik, piszkos lesz a fürdő vize. A tavat tápláló forrás hozama jelentős, két-három nap alatt telik fel a tó és a benne kialakított medence. Az utóbbi időszak esőzései jelentősen növelték a vízszintet, elérte a medence ülőkéit is – számolt be érdeklődésünkre Both László.
A közeljövőben a szaunát medencével összekötő deszka­pallót újítják fel, kicserélik a medence további deszkázatát is.
A külső medencében ingyen lehet mártózni, a hét bármelyik napjának bármelyik időszakában. A szauna használatához be kell jelentkezni (telefon: 0757 528 887, Both László). A megszabott tarifa öt lej személyenként, de a működtetők nem a pénzt várják az érdeklődőktől. A szaunázóknak fát kell vinniük magukkal, körülbelül másfél zsáknyit, ezzel maguk fűthetnek, beállíthatják a kívánt hőmérsékletet, páratartalmat – mondta el Both László.
A hideg borvízfürdő a vízben feloldódó ásványi anyagoknak és széndioxidnak köszönhetően bír gyógyító erővel, főként a vérkeringési bántalmak enyhítésében. A szaunázás során az izzadtsággal a testből méreganyagok távoznak, ellazul a bőr, az izmok, ami az ízületi bántalmak, fájdalmak enyhülését eredményezi.
A mai fürdő elődjét, a korábbi népi feredőt 1932. június 10-én avatták fel (az eseményen készült fotó a szauna külső falán tekinthető meg). 2007-ben újították fel a Horizont Egyesület megbízásából, Dékány Diána tájépítész tervei alapján, a munkát Cseh Ferenc vállalkozó végezte. Az anyagiakat a Szülőföld Alap biztosította, Kovászna Megye Tanácsa és a zabolai polgármesteri hivatal hozzájárulásával. A gyógyulás mellett kikapcsolódásra is lehetőség van a petőfalvi feredőnél, a vendégek szabadtéri tűzhelyet, filagóriát is használhatnak piknikezéshez.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1260
szavazógép
2018-07-19: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Átrendeződő kispiac

Hétfő délelőtt egy erőgép segítségével megkezdődött a Szemerja negyedi piac átrendezése.
2018-07-19: Közélet - Iochom István:

Nyugdíjba megy a versenyló

Az idei Székely Vágta harmadik helyezettjét, Zsigmond Jánost és Timpex Amata versenylovát kedden kerestük fel Felsőlemhényben. Zsigmond János a Vágta egyik veteránja, 2014-ben nyerte meg először a versenyt, rá egy évre második helyezést ért el, majd 2016-ban ismét a dobogó legmagasabb fokán végzett. Tavaly nem versenyezett, idén áprilistól készült versenylovával együtt az idei Vágtára.