Szentgyörgy szabadulna egy kerülőúttól

2008. augusztus 1., péntek, Közélet

Kormányhatározat-tervezetet készít Sepsiszentgyörgy az Építők kerülőút átutalásáról a város tulajdonából az országutakat kezelő hatósághoz. A város polgármesterének indoklása szerint erre azért lenne szükség, hogy az útszakasz karbantartása ne a helyi költségvetést terhelje. Közölte ugyanakkor, hogy a 12-es országút — Háromszéken a Kökös—Sepsiszentgyörgy—Sepsibükszád szakasz halad át — feljavítása idén immár elkezdődik, augusztus elején tartják a kivitelezési versenytárgyalást, a jövő hónapban tehát már hozzá is foghatnak a munkálatokhoz.

Úgy tudja, egyszerre több szakaszon dolgoznak a kivitelezők, a sepsiszentgyörgyi Olt-híd valószínűleg az első munkálatok közé fog tartozni, hiszen köztudott, a híd eléggé meggyengült az évek során: nem csak kívülről tűnik lerobbantnak, de statikai hibákat is találtak rajta a szakemberek. A polgármester szerint a híd javítására sürgősségi összeget ígértek.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2008-08-01: Közélet - Szekeres Attila:

Megrótták a csendőröket

A Dózsa György Megyei Csendőr-felügyelőség kivizsgálta a Romaverés Szentkatolnán című, lapunk június 24-i számában megjelent írásban jelzetteket. A parancsnok által kinevezett bizottság megállapította, a két csendőr szolgálati időn kívül tetten ért két helybeli lakost, amint tilosban kaszált. A katonák az rendőrőrsre kísérték a férfiakat, a jelentés szerint nem bántalmazták őket. A parancsnok megrovásban részesítette beosztottjait, mert nem jártak el szakszerűen, hívniuk kellett volna a készenléti osztagot, nem maguknak kellett volna intézkedniük. Akkor még dicséretben is részesülhettek volna. A két helybeli azt állította, hogy a csendőrök ütlegelték őket, sőt, egyikük karját egy bicskával megvágták.
2008-08-01: Közélet - Váry O. Péter:

Fúvóstábor Rétyen

Mert nem mindegy az, hogy hol milyen zene szól — mondja Kelemen Antal hitvallásnak is felérő magyarázatként a most zajló rétyi fúvóstábor okát-mibenlétét. S mert az is kell, hogy a szívnek s léleknek oly kedves muzsika a fülnek is simogató legyen — ezt nem teszi hozzá, habár ez másodlagos célja az immár tizenhatodik kiadást megért fúvóstábornak, hol idén bő kétszáz 7—17 év közötti gyereket a szerte Erdélyből s még Magyarországról is érkezett tanárok okítanak a réz és fa fúvóshangszerek meg némely ütősök csínja-bínjaira, a kottában való elmélyült búvárkodásra.