Idén első alkalommal tartották Sugásfürdőn a SIC Feszt Székelyföldi Szabadegyetemet, amelynek az előadások, koncertek mellett évről évre sikeresebb rendezvénye a Családi nap. A szombaton tartott rendezvénysorozaton több mint ezerötszáz személy vett részt. A Családi nap eseményein Mátyás királlyá választásának 560. évfordulója előtt tisztelegtek a rendezők, több mint negyven különböző foglalkozást kínáltak a résztvevőknek, elsősorban a gyerekeknek, akik közül a legügyesebbeket lovaggá avatták a nap végén.
A Mátyás király és kora vezérmotívum okán a harmadik Családi nap helyszíne, a sugásfürdői mászófal előtti zöldövezet egy reneszánsz udvarhoz hasonló játéktérré alakult, ahol már 10 órakor elkezdődtek azok a hagyományos és kézműves-foglalkozások, amelyek során a családok játszva tanulhattak a magyar történelemről, Mátyás királyról és a lovagi erényekről. A megnyitón elsőként Kelemen Szilárd Péter, a Háromszéki Ifjúsági Tanács elnöke és a SIC Feszt főszervezője szólt az egybegyűltekhez, köszönetet mondva azoknak a személyeknek, egyesületeknek, akik/amelyek vállalták, hogy ezt a napot a gyerekeknek szentelik. Reményét fejezte ki, hogy sikerül hagyományt teremteni ennek a rendezvénynek, s egyszer majd saját gyermekeivel is itt lehet.
Grüman Éva, a Családi nap főszervezője elmondta: az elmúlt kiadások során bebizonyosodott, hogy ez egy hiánypótló rendezvény, és bízik abban, hogy aki ma gyerekként vesz részt a játékokban, a jövőben foglalkozásvezetőként vagy önkéntesként tér vissza ide. Arra bátorította a szülőket: ne csak gyerekeiket nevezzék be a játékokra, hanem velük együtt maguk is vegyenek részt a foglalkozásokon, hisz az egyik legfontosabb célja a rendezvénynek, hogy a családok közösen tudjanak itt minőségi időt eltölteni. A programot ismertetve kifejtette: a sikeresen magvalósított foglalkozások során a gyerekek olyan lovagi erényeket gyűjthetnek egy játék pajzsra, amelyek a mai életben is rendkívül fontosak – például bátorság, hűség, nagylelkűség, higgadtság, kitartás, türelem, illedelmesség, segítőkészség –, és akiknek a legtöbb erényt sikerül összegyűjteniük, azokat játékból lovaggá ütik a nap végén.
A programok sorát Csavar Mátis Katalin indította, aki elöljáróban elmondta a színpadon Mátyás király és a szegény favágó meséjét, majd elkezdődtek a foglalkozások, ügyességi próbák, a sátorok alatt: a gyerekek fakanálból, papírból, pálcikákból aranyszőrű paripát, fegyvert, ujjbábot, levendulababát, Mátyás-kori zászlócskát, poháralátétet és különböző állatokat készítettek, mások nemezlabdát, nemeztulipánt gyúrtak vagy bútordarabokra vargyasi és homoródalmási mintákat festettek. Társasjátékok, felfújható csúszda, pónilovaglás, mászófal is az érdeklődők rendelkezésére állt, közben pedig további népmesék és népdalok hangzottak el a színpadon, és sor került a HalVirág Bábszínház Világszép nádszál című bábelőadására is.
A környezeti neveléssel foglalkozó Zöld Székelyföld Egyesület sátrát nagyon sokan látogatták, hogy ott vágva, ragasztva, festegetve és különböző ügyességi feladatok által a madarakról, állatokról tanuljanak, a 14. számú Dr. Kovács Sándor Cserkészcsapat népi játékai iránt pedig ugyancsak nagy volt az érdeklődés. Az Arany Griff Rend középkori hagyományőrző egyesület tagjai a reneszánsz udvar közepén egy 15. századi hadi sátor előtt hadi tábort rekonstruáltak, ahol az érdeklődők ki is próbálhatták a régészeti leletek és falképek alapján elkészített korabeli harci szerszámok egy részét, majd a rend tagjai középkori hadi bemutatót tartottak, végül pedig ők bonyolították le a lovaggá ütési ceremóniát. A nap végén, a középkori élmények betetőzéseként reneszánsz táncokat tanulhattak kicsik és nagyok egyaránt.
A Sic Feszt idei kiadása a Családi nap gyerekfoglalkozásai mellett más izgalmas programokkal is várta az érdeklődőket: politikai, társadalmi, szociális témákat feszegető előadásokkal, elsősorban a fiatalokat célzó koncertekkel, táncházakkal, humoresttel, borkóstolóval és sportrendezvényekkel is.