Iohannis belendült

2018. szeptember 5., szerda, Belföld

Az alkotmánybíróság honlapján publikált adatok szerint Klaus Iohannis államfő 2018. január 1-je és július 31-e között 37 alkotmányossági kifogást emelt kihirdetésre küldött törvénytervezetek ellen, míg tavaly két, 2016-ban három, 2015-ben négy jogszabálytervezet ellen nyújtott be óvást a taláros testülethez.

Traian Băsescu volt államelnök 2005 és 2014 között 31 kihirdetésre küldött törvénytervezetet támadott meg az alkotmánybíróságon. Az alkotmánybíróság megalakításától kezdve 2018. július 31-éig az alkotmánybíráknak összesen 404, kihirdetés előtt álló jogszabályt kellett felülvizsgálniuk, és megállapítaniuk, hogy összhangban áll-e az ország alaptörvényével. Az államfők által benyújtott 80 kifogás mellett 30 törvénytervezettel kapcsolatban a kormány, 32-ről a legfelsőbb bíróság, 3-ról a nép ügyvédje, a többivel kapcsolatban pedig parlamenti képviselők és szenátorok kértek előzetes normakontrollt.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 603
szavazógép
2018-09-05: Belföld - :

Kiskaput talált

A szenátus védelmi bizottságának tegnapi napirendi pontjai között szerepelt, hogy az augusztus 10-ei Victoriei téri tüntetéssel kapcsolatban kihallgatja Speranţa Cliseru bukaresti prefektust, Laurenţiu Cazant, a tüntetésen közbelépő csendőri alakulat vezetőjét és Carmen Dan belügyminisztert.
2018-09-05: Belföld - :

Hírsaláta

ÚJABB TANKÖNYVBOTRÁNY. Biológiatanárok hívták fel a Hotnews.ro figyelmét arra, hogy mindkét hatodikos bio­lógia-tankönyv hemzseg a tárgyi és helyesírási hibáktól.