A kormánypárt elnökét hangoskodó szimpatizánsok és ellentüntetÅ‘k várták a legfelsÅ‘bb bÃróság épülete elÅ‘tt, de Dragnea nem jelent meg, csak egy kérvényt küldött a bÃróságnak, amelyben halasztást kért arra hivatkozva, hogy ügyvédet akar fogadni.
Az ügyét tárgyaló öttagú bÃrói tanács Dragnea – és az ügyben szereplÅ‘ más vádlottak – kérésének helyt adva november 5-ére tűzte ki a követezÅ‘ tárgyalási napot. Dragnea mintegy harminc szimpatizánsa politikai pernek minÅ‘sÃtette a Szociáldemokrata Párt elnöke elleni bűnvádi eljárást, amelyet szerintük titkosszolgálati megrendelésre indÃtott a korrupcióellenes ügyészség. A bÃróság elÅ‘tt a korrupcióellenes jelszavakat hangoztató ellenzéki szervezetek néhány aktivistája is megjelent: egyiküket a két hangoskodó csoportot egymástól távol tartó csendÅ‘rök csendháborÃtásért 500 lejre bÃrságolták. Dragneát júniusban elsÅ‘ fokon hivatali visszaélésre való felbujtásért három év és hat hónap letöltendÅ‘ szabadságvesztésre Ãtélte a legfelsÅ‘bb bÃróság egy háromtagú bÃrói tanácsa, és elrendelte korábbi felfüggesztett börtönbüntetése letöltését.
A korrupcióellenes hatóság azzal vádolja Dragneát, hogy 2006 és 2013 között, amikor a Teleorman megyei tanács, illetve az SZDP megyei elnöke volt, az Å‘ utasÃtására fizettek a megyei tanács költségvetésébÅ‘l két olyan alkalmazottat, akik nem a gyermekvédelmi igazgatóságnál, hanem valójában az SZDP megyei szervezeténél dolgoztak. Dragneát 2016-ban jogerÅ‘sen két év felfüggesztett börtönbüntetésre Ãtélték egy 2012-es népszavazással kapcsolatos korrupciós perben. A három és fél éves letöltendÅ‘ börtönbüntetést, korábbi elmarasztalását figyelembe véve, halmazati büntetésként szabta ki az elsÅ‘ fokon eljáró bÃrói tanács. A két bÃróság elé került korrupciós ügy mellett az SZDP elnöke ellen másik két dossziéban folytat bűnvádi eljárást a korrupcióellenes ügyészség.