Gyümölcstermő élet KézdioroszfalubanSzékely zászlót avattak a templomkertben

2018. október 22., hétfő, Közélet

Tegnap délután a két magyar történelmi egyház által közösen használt kézdioroszfalvi templom kertjében kettős ünnepséget tartottak, immár hagyományos rendezvény keretében a gyümölcstermő életre emlékeztek, és felavatták a Fejér László Ödön szenátor által a kézdioroszfalviaknak adományozott nagyméretű székely zászlót.

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele

Raff Róbert református lelkipásztor elmondása szerint azzal a céllal szervezték meg ismét a rendezvényt, hogy hálát adjanak Istennek a családokért és az Oroszfaluban megtermő gyümölcsökért. Hálát adtak azért az 53 évért is, ami háború nélkül telt el, illetve az elődök, szülők, nagyszülők dolgos, szorgalmas és kitartó munkájáért, a családokért hozott áldozatukért. Ugyanakkor hálát adtak a családok gyarapodásáért, az anyaméh gyümölcséért. A rendezvényen kiderült, hogy a faluban a legnagyobb család nyolcgyermekes volt, jelenleg a legtöbb családban csak egy-két gyermek van, igaz, kevés, de akad három- és négygyermekes család is.

Raff Róbert tiszteletes maga mellé szólította a legidősebb házaspárokat, a Sylvester, Kerekes és Móré családot, akik 57, 58 és 60 éve kötöttek házasságot. A nagyméretű székely zászlót maga az ötletgazda és adományozó Fejér László Ödön szenátor húzta fel a zászlótartóra. „Vigyázzanak rá, hordozzák ezentúl szívükben és lelkükben, maradjanak, maradjunk büszkék székelymagyar identitásukra” – mondotta többek között a honatya.

A zászlófelhúzás ideje alatt a jelenlevők nemzeti imánkat énekelték el. „A zászló azt az üzenetet hordozza, hogy itt, Kézdioroszfaluban is van egy közösség, amelyik létezik, jövőt remél” – jelentette ki a tiszteletes, aki megáldotta a zászlót, és azt is elmondta, hogy rendbe tették a faluban levő játszótereket, abban bízva, hogy lesz, aki benépesítse. Az ünnepségen Radányi Rozália, Takács Julianna, Szász Gergely és Szász Áron szavalt. A kettős esemény a művelődési otthonban hálaadással és szeretetvendégséggel folytatódott.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1262
szavazógép
2018-10-22: Belföld - :

Hírsaláta

LECSERÉLIK A TÁBLÁT. Lecseréli Szászfenes Polgármesteri Hivatala a kétnyelvű helységnévtáblát Magyarlónán, és az új feliraton Szászlóna helyett Lónaként tüntetik fel a Kolozs megyei település nevét – tájékoztatott Albert Zoltán, a községközpont Szászfenes képviselő-testületének RMDSZ-es tanácsosa.
2018-10-22: Közélet - Iochom István:

Megjelent Dimény Attila első könyve (Szerzőavatás Kézdivásárhelyen)

Pénteken este mutatták be a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítási termében népes érdeklődő jelenlétében Dimény Attila néprajkutató, múzeumvezető A polgárosodás társadalmi és kulturális hatásai Kézdivásárhelyen (1750–1944) című könyvét, amelyet a közelmúltban a kolozsvári Kriza János Néprajzi Társaság jelentetett meg a Dissertatines Ethnographicae Transyvanicae sorozatában, és amelyet a szerző édesapja emlékének szentelt. A kötet második bemutatójára vasárnap Zabolán került sor. Mindkét helyen a rendezvény házigazdája Pozsony Ferenc néprajzkutató, egyetemi tanár, a szerző egykori középiskolai tanára volt.