Egy pribékkel ­kevesebb

2018. november 6., kedd, Belföld

Meghalt a rahovai börtönkórházban tegnap Alexandru Vișinescu volt kommunista börtönparancsnok, akit 2016 februárjában emberiesség elleni bűnökért ítélt 20 év szabadságvesztésre a legfelsőbb bíróság.

Vișinescu volt az első azon volt kommunista börtönőrök és munkatábor-parancsnokok közül, akiknek a büntetőjogi elszámoltatását 2013-ban kezdte meg a Kommunizmus Bűneit Vizsgáló és a Román Száműzöttek Emlékét Ápoló Intézet. A 90 évesen bebörtönzött, 93 éves korában elhunyt Vișinescu 1956 és 1963 között a hírhedt Râmnicu Sărat-i börtönt vezette. Szeptemberben egy másik „pribékper” elítéltje, az emberiesség elleni bűncselekményekért szintén húsz évre ítélt 90 éves Ion Ficior, a Duna-deltában kialakított peripravai munkatábor egykori parancsnoka is meghalt a börtönben.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 517
szavazógép
2018-11-06: Belföld - :

Halasztás Dragnea perében

December 3-ára halasztotta tegnap a legfelsőbb bíróság Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök fellebbviteli perének első tárgyalását.
2018-11-06: Belföld - :

Igen az Egyesülés sztrádára

Cikkelyenként elfogadta tegnap a képviselőház a Marosvásárhely–Iaşi autópálya megépítését lehetővé tevő törvénytervezetet.