Első alkalommal szervez állásbörzét fogyatékkal élők számára december elején a Kovászna Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség. A rendhagyó eseményre szakintézményekkel és alapítványokkal együttműködve készülnek, a háromszéki munkáltatókat pedig arra ösztönzik, mielőbb jelezzék humánerőforrás-igényüket, illetve támogassák a sérültek elhelyezkedését.
Az állásvásárt december harmadikára, a fogyatékkal élők világnapjára időzítették, a munkatársakat kereső vállalkozások, intézmények képviselőit, illetve az elhelyezkedés iránt érdeklődőket a munkaerő-ügynökség sepsiszentgyörgyi, Dália utcai székhelyén fogadják.
Kelemen Tibor intézményvezető havi sajtótájékoztatóján emlékeztetett: a fogyatékkal élőknek is lehetőségük van elhelyezkedni a munkaerőpiacon, ennek módját, kereteit az érvényes törvények szabályozzák. Ahol a dolgozói létszám legalább félszáz fő, ott kötelező a sérültek foglalkoztatása (a kötelező arány 4 százalék a teljes létszámból). Anyagi támogatás is igényelhető: a szakhivatal 2250 lejes juttatást folyósít, amennyiben a munkaadó 50 alkalmazottnál kevesebbet foglalkoztat, vagy ennél többet, de már teljesítette a törvény által előírt kötelezettségét, és azon felül köt szerződést fogyatékossággal élő dolgozóval – mutatott rá az igazgató. A támogatást 12 hónapig, pályakezdő esetén pedig másfél évig folyósítják.
A fogyatékkal élők beilleszkedése tekintetében Háromszék számos jó példával szolgál. Kelemen Tibor a Diakónia Keresztyén Alapítvány és az Írisz Ház keretében elindított célirányos programok mellett a Máltai Szeretetszolgálatot, továbbá a kábelköteggyártásra szakosodott Valkes Kft.-t említette, ahol bizonyos munkafolyamatokat sérültek végeznek, s ezért javadalmazásban is részesülnek.
A munkaügyi igazgató úgy véli, viszonylag kevés a foglalkoztatásba bevonható érintett, ennek ellenére arra ösztönzi a háromszéki munkaadókat, éljenek a lehetőséggel, vegyenek részt a börzén, ismerjék meg, mérjék fel személyesen a jelentkezők képességeit, támogassák elhelyezkedésüket. Az egyre hangsúlyosabbá váló munkaerőhiány kapcsán úgy fogalmazott, „minden munkavégzésre képes személy fontos, nem engedhetjük meg, hogy elveszítsük őket”.