A francia Beatrice Edwige nyáron a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatához igazol.
A Bajnokok Ligája-címvédő klub honlapjának beszámolója szerint a világ- és Európa-bajnok, valamint olimpiai ezüstérmes beálló szerződése két idényre szól. A Metzből érkező 30 éves Edwige védekezésben és támadásban is bevethető.
„Igazán meglepett és nagyon sokat jelentett számomra a Győri Audi ETO KC megkeresése. A világ legjobb csapatáról van szó, akik mindig a legmagasabbra törnek. Akit ide hívnak, szerintem egy percig sem gondolkodik. Szimpatikus az, ahogy Győrben a kézilabdáról gondolkodnak, és az sem mellékes, hogy remek csapattársak között folytathatom a pályafutásom. Ellenfélként játszottam már Győrben, és lenyűgözött a csapat, valamint az azt körülvevő közeg” – nyilatkozta Beatrice Edwige.
„Idén nyáron Yvette Broch hiányában sajnos megbomlott a világ egyik legjobbjának tartott, Amorimmal közös hármas védőtengely. Azt hiszem, Beatrice Edwige, akit 2016-ban az Európa-bajnokság legjobb védőjátékosának is megválasztottak, megfelelően illeszkedik majd csapatunk játékába” – idézi a klub honlapja Bartha Csaba elnököt.