Baróton a távolsági buszállomás és az állami alapokból épült (ANL) tömbházak környéke, a temetővel szembeni terület és a millenniumi emlékmű környéke is megújul a Regionális Operatív Program révén finanszírozott beruházás által. A vissza nem térítendő támogatás 8,027 millió lejre rúg, az önkormányzatnak a kétszázalékos önrész és az el nem számolható költségek vállalása nyomán közel háromszázezer lejjel kell a beruházás sikeréhez hozzájárulnia.
A szerződést hétfőn írta alá Lázár-Kiss Barna András polgármester és Simion Creţu, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség vezérigazgatója Gyulafehérváron. A terv szerint 5800 négyzetméter területen alakítanak ki pázsitot, fákat és bokrokat ültetnek, sétányokat hoznak létre, sportsarkot rendeznek be, az érintőképernyős, több nyelven „értő” infopontok segítségével a város és a tájegység történelméről, nagy szülötteinkről, hagyományainkról, épített és kulturális örökségünkről szerezhet tudomást a Barótra látogató. A legkisebbek kedvéért játszóteret szerelnek fel, lesz szökőkút, létesül közvécé, a biztonság fokozása érdekében térfigyelő kamerarendszert építenek ki, 118 méter hosszan pedig felújítják a Keserű Mózes utcát is.
„Örömmel tölt el a pályázat sikere” – nyilatkozta Lázár-Kiss Barna András polgármester. A városi elöljáró elmondta: megjelenésekor a kiírás nyomban felkeltette érdeklődésüket, előkészítésén is sokat dolgoztak, ám időközben rengeteg apró akadályba ütköztek, amelyek miatt még az is felötlött benne, hogy nem fog sikerülni megvalósítani a terveket. „A nehézségek ellenére kitartottunk, és végül elértük célunkat. A városnak két, meglehetősen sűrűn lakott része fog megújulni, sportolási és kikapcsolódási lehetőségek között lehet válogatni, sőt, az infopontok felállítása a Barótot felkereső turisták számára is hasznos lesz. Az önrészt a város költségvetéséből elő tudjuk teremteni, és bízom abban, hogy a kitűzött végső határidőig, azaz 2021 januárjáig meg is valósul a terv összes eleme, és általuk Barót élhetőbb várossá válik” – mondotta Lázár-Kiss Barna András.