20–25 év múlva nem lesz elég víz a szükségletek kielégítésére Angliában. Az angol környezetvédelmi ügynökség igazgatója szerint az országnak „a szomjúság fenyegetésével kell szembenéznie”.
James Bevan a The Waterwise Project vízvédelmi szervezet éves konferenciáján beszélt arról, hogy a globális felmelegedés és a népességnövekedés vízhiányt eredményezhet az országban. „Kevesebb vizet kell használnunk, és azt is hatékonyabban” – idézte Bevant a BBC hírportálja. Nagyjából 20–25 év múlva Anglia „eléri a halál torkát, vagyis azt a pontot, amikor már nem lesz annyi víz, amennyire szükség lenne”, ha addig nem változtatnak a dolgokon – hangsúlyozta beszédében. Angliában egy átlagos ember napi 140 liter vizet használ el. Bevan és a Waterwise szerint legfeljebb száz litert szabadna elhasználni naponta.
„Az elmúlt néhány évtizedben gyökeresen megváltoztak a dohányzási szokásaink, hiszen régebben szinte mindenki füstölt. Biztonsági övet sem viselt senki, mára ebben is változtunk. Két év alatt a műanyaggal kapcsolatos magatartásunk is átalakult. Azt akarjuk, hogy a vízpazarlás a társadalom szemében olyan legyen, mintha füstöt fújnának egy kisbaba arcába vagy műanyag zacskókat dobálnánk a tengerbe” – mondta.
A víztakarékossági teendők listáján szerepel az áttérés a kevés vízzel öblítő illemhelyekre, a kádfürdő felváltása rövid zuhanyzással, víztakarékos zuhanyfejek és mosógépek használata, a vízfolyatás nélküli fogmosás, a csak telepakolt géppel való mosogatás, valamint a gyep locsolásának mellőzése. „Ha 2050-re sikerül fejenként átlagosan napi 100 literre csökkenteni a vízfogyasztást, akkor további húszmillió embernek elegendő vizünk lesz anélkül, hogy a környezettől többet vennénk el” – mutatott rá James Bevan.