A képviselőház honlapján szereplő adatok szerint a háromszéki parlamenti képviselők tevékenysége átlagosnak mondható az RMDSZ többi képviselőjéhez viszonyítva. Hozzászólásaik, törvényjavaslataik száma nem kiemelkedően magas, de az alsó határhoz sem közelít. A szövetségnek két olyan honatyája is van, akinek az eskütételen kívül egy hozzászólását sem jegyezték: Kónya Hamar Sándor és Sóki Béla. Kónya Hamar Sándor 2007-ig megfigyelő volt az Európai Parlamentnél, a tavaly novemberi EP-választásokig pedig európai parlamenti képviselőként tevékenykedett.
Antal Árpád július 3-án mondott le képviselői mandátumáról, miután Sepsiszentgyörgyön polgármesterré választották. Addig az alsóház közigazgatási bizottságában tevékenykedett. A közel négy év alatt tizenhét ülésen szólalt fel, tizenhat politikai nyilatkozatot tett, tizenegyszer intézett kérdést, vagy interpellált. Tizenhárom törvényjavaslatot, -módosítást kezdeményezett, főként az ifjúsággal kapcsolatos ügyekben, valamint közigazgatási kérdésekben. Ezek közül hetet visszautasítottak. Elfogadták viszont az ifjúsági tanácsadó és tájékoztatási központok létrehozására vonatkozó javaslatát. Tamás Sándorral közösen kezdeményezték az európai autonómiaformákat bemutató sorozatot is.
Tamás Sándor szintén július 3-án mondott le képviselői mandátumáról, miután a Kovászna Megyei Tanács elnökévé választották. Huszonnyolc ülésen harmincszor szólalt fel, tizennégy politikai nyilatkozatot tett, egyszer interpellált, tizennyolc törvényjavaslatot kezdeményezett. 2005 februárjáig a pénzügyi-költségvetési bizottságban tevékenykedett, majd a férfiak és nők közötti esélyegyenlőség bizottságban. 2007 márciusától a jogi, fegyelmi és mentelmi jogot vizsgáló bizottságnak is tagja volt. Nevéhez fűződik a nők és férfiak közötti esélyegyenlőségre és a családon belüli erőszak megelőzésére vonatkozó törvény. Emellett főként mezőgazdasági, erdőgazdálkodási ügyekben tett javaslatokat.
Márton Árpád 2005 februárjától az RMDSZ képviselőházi frakciójának vezetője. 191 ülésen összesen 312-szer szólalt fel. Tizennégy törvényjavaslat fűződik nevéhez, három alkalommal interpellált. Az alsóház művelődési bizottságának jegyzője, több más bizottságban tevékenykedett. Módosító javaslatot kezdeményezett például a parlamenti köztisztviselő statútumára vonatkozó jogszabály és több más törvény esetében.
Németh Csaba — aki újabb szenátori mandátumra készül — a felsőház munkaügyi bizottságában tevékenykedett, törvényjavaslatainak jelentős része is a nyugdíjakkal kapcsolatos. Puskás Bálinttal és több más RMDSZ-es kollégájával javasolta a garantált minimálnyugdíjra vonatkozó törvényt, amelyet azonban mindkét ház elutasított. 2000-től huszonhárom törvényjavaslatot nyújtott be a szenátus honlapján szereplő adatok szerint, négy politikai nyilatkozatot tett (eggyel többet, mint a frakcióvezető Verestóy Attila vagy Markó Béla RMDSZ-elnök). Az elmúlt két évben háromszor interpellált vagy tett fel kérdést; az RMDSZ-szenátorok többsége nem tett ilyent. Az időközben alkotmánybíróvá választott Puskás Bálint szenátor 1998 és 2006 között harmincöt törvényjavaslatot nyújtott be. Kezdeményezései voltak többek között az igazságügy, a munkaügy területén, az államosított házak ügyében. A politikai nyilatkozatok számának szempontjából fölényesen vezet az RMDSZ-es szenátorok körében: huszonegyszer szólalt fel. Szabó Ilona tavaly szeptemberben váltotta Puskás Bálintot a szenátusban. Az esélyegyenlőségi bizottságban, valamint az oktatásügyi bizottságban tevékenykedik. A szenátus honlapján szereplő adatok szerint ez idáig egyszer sem interpellált, nem volt politikai nyilatkozata.