Egész nap radaroztak

2019. április 4., csütörtök, Közélet

Az európai közlekedésrendészeti szervek hálózata (TISPOL) felhívására szerdán huszonnégy órás sebesség-ellenőrző akciót tartottak kontinens-szerte, így Háromszéken is.

  • Pisztoly típusú készülékkel is mértek. Fotó: Szekeres Attila
    Pisztoly típusú készülékkel is mértek. Fotó: Szekeres Attila

A Speedmarathon-akció részeként a megyében nyolc gépkocsiba szerelt sebességmérővel és egy pisztoly típusú korszerű készülékkel 12 helyszínen radaroztak a közlekedésrendészek. Az akció során 72 gépjárművet ellenőriztek, túlzott sebességért 45 bírságot róttak ki.

Az országos baleseti statisztika szerint a túlzott sebesség a balesetek leggyakoribb három oka között szerepel. Kovászna megyében az év első negyedében történt 65 súlyos balesetben 5-en hunytak el, 24-en súlyosan, 55-en pedig könnyebben sérültek. Okozati felbontásban 11 esetben a túlzott sebesség játszott szerepet, ezekben a balesetekben egy ember meghalt, 7-en súlyosan, 26-an könnyebben sérültek. Gyalogosok szabálytalan közlekedése miatt szintén 11 baleset történt, azok során 3-an elhunytak, 4-en súlyos sérüléseket szenvedtek. Az elsőbbség meg nem adása 7 balesetet okozott, amiben öt személy sérült súlyosan, három pedig könnyebben, közölte a kegyei rendőrség sajtóirodája. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 517
szavazógép
2019-04-04: Belföld - :

Hírsaláta

KÖZEL A JOGERŐS ÍTÉLET. A védőbeszédek elhangzásával befejeződött tegnap Horváth Anna volt kolozsvári alpolgármester pere a bukaresti legfelsőbb bíróságon, a Maszol hírportál szerint a jogerős ítélet közzétételét április 17-ére ígérte a bíróság.
2019-04-04: Közélet - :

Meghosszabbították a regisztrációt a csíksomlyói pápalátogatásra

Több mint százezren regisztráltak már a Pontifex.ro honlapon Ferenc pápa június elsejei csíksomlyói miséjére, a regisztrációt húsvét hétfőjéig meghosszabbították – közölték csütörtöki kolozsvári sajtótájékoztatójukon a szervezők.