Az imecsfalvi születésű, Brassóban élő Kicsid Gábor négyszeres világbajnok, olimpikon, román válogatott kézilabdázó nevét viseli a kézdivásárhelyi sportcsarnok tegnaptól. A KSE-napok részeként szervezett avatóünnepségen a névadó, családja, rokonsága, három egykori sporttársa és jó barátja – Cristian Gaţu, Birtalan István és Radu Voina –, valamint számos sportbarát és érdeklődő volt jelen. Az eseményre már felkerült a sportcsarnok homlokzatára Kicsid Gábor neve.
Kicsid Gábor kimagasló, páratlannak mondható sporteredményeit elsőként egykori csapattársa, Cristian Gaţu méltatta. Gaţu tizennyolc éven keresztül, 1996 és 2014 között a Román Kézilabda-szövetség elnöke volt. Elmondta: nagy öröm és megtiszteltetés számára, hogy több társával együtt jelen lehet ezen a nem mindennapi ünnepségen, ugyanakkor gratulált a névadás kezdeményezőinek, a helyi tanácsnak. Azt is elárulta, számtalan esetben megkérdezték tőle az újságírók, hogy mi volt a kézilabda-aranycsapat titka, amire ő felsorolta a játékoskeretet: a román Cornel Penut, a székely Kicsid Gábort és Orbán Istvánt, a magyar Birtalant, a szász Gunesht, a sváb Stöcklt, a macedón Gaţut. Az aranycsapat tagjai heti egy alkalommal Bukarestben rendszeresen találkoznak. A politikusok is példát vehetnének róluk – zárta beszédét Cristian Gaţu.
Ezt követően a szilágysági Birtalan István szólt a jelenlevőkhöz, fantasztikus embernek, játékosnak és barátnak nevezve Kicsid Gábort, akit 1967-ben ismert meg, és „többet aludt vele, mint saját feleségével” – mondotta a hallgatóság derűjére. Több mint tizenöt évig kézilabdáztak együtt, jóban-rosszban együtt voltak. „Azt szeretném, ha Romániában olyan sportolók lennének ma is, mint amilyen Kicsid Gábor volt, és úgy harcolnának a kézilabdáért, mint ahogy ő harcolt” – hangsúlyozta Birtalan István.
Derzsi Gyula alpolgármester, a névadás kezdeményezője – miután felsorolta Kicsid Gábor kimagasló eredményeit – mérföldkőnek nevezte az eseményt a város történetében, majd felolvasta a helyi tanács 2019/34-es, erről szóló határozatát.
Kicsid Gábor köszönetet mondott a nagy megtiszteltetésért, és azt ígérte, nem utoljára van jelen a nevét viselő sportcsarnokban, amiben tudja, segíteni fogja a város sportéletét. Az előcsarnok falára felszerelt kétnyelvű érdemtáblát Derzsi Gyula alpolgármester és a névadó fia, Kicsid Gábor Árpád leplezte le. A névadó ünnepség állófogadással és kötetlen beszélgetéssel ért véget.