Három urnát helyeznek el minden szavazóhelyiségben a május 26-ai európai parlamenti választáson, illetve népszavazáson. A Központi Választási Iroda tájékoztatása szerint a választópolgárokat a szavazókörzeti elnökök igazítják majd el a jól látható feliratozással is ellátott urnákhoz, de az urna eltévesztése még nem jelenti a szavazólap érvénytelenítését.
A referendumon nem szavazhatnak azok a Romániában élő személyek, akik valamely uniós tagállam állampolgárai, de román állampolgársággal nem rendelkeznek, csak romániai lakhellyel. Ugyanezen személyeknek viszont az EP-választáson joguk van szavazni. Azok a választópolgárok, akik lakhelyüktől eltérő településen tartózkodnak a választások napján, pótlistára iratkozhatnak fel az illető település valamely szavazókörzetében. Mozgóurnából egyet-egyet kap mindegyik szavazókörzet, ebben kell elhelyezni mind az EP-választás szavazólapját, mind a referendum két szavazócéduláját, amelyeket aztán az urnák felnyitásakor választanak szét. Mozgóurnát azok kérhetnek, akik egészségi állapotuk miatt nem tudnak elmenni a szavazókörzethez. Az erre vonatkozó írásbeli igénylést legkésőbb május 25-én, szombaton lehet leadni, csatolni kell hozzá a betegséget igazoló dokumentumokat is.
Tegnap elküldte a külügyminisztérium az ország nagykövetségeinek és konzulátusainak a választás és a referendum lebonyolításához szükséges kellékeket: az ország határain kívül kialakítandó 441 szavazókörzethez összesen mintegy 4 000 500 szavazócédulát küldtek, azaz 1 333 500 EP-választási szavazólapot, 1 333 500 szavazócédulát a népszavazás első kérdésével és ugyanennyit a referendum második kérdésével. A külügyi tárca szerint minden eddiginél nagyobb számú szavazócédulát küldtek a külföldi szavazókörzetekhez a 26-i voksolás zavartalan lefolyásának biztosítása érdekében. A szavazólapok számát az előző választások részvételi adatai, illetve a külképviseletek által a részvételi szándékkal kapcsolatban végzett felmérések alapján szabták meg.