Erdélyben járt Nicolas Cage

2019. június 4., kedd, Magazin

Kolozsváron tizennyolcadik alkalommal nyitották meg a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivált (TIFF), melynek idei meghívott sztárvendége az egykor igazi tehetségként feltűnő, majd egyre több kínos hollywoodi gagyiban szerepet vállaló Nicolas Cage volt. Pedig Francis Ford Coppola unokaöccsé­nek olyan emlékezetes alakításai is vannak, mint amiket a Madárka, az Arizónai ördögfióka, a Las Vegas végállomás, A szikla vagy az Adaptáció című filmben láthattunk tőle.

Cage pénteken érkezett Kolozsvárra, szombaton pedig átvette a Transilvania Trófea életműdíjat, amelyet a fesztivál szervezői ítéltek neki. A lap beszámol róla, hogy Cage-nek annyira tetszett a díj angol neve (Transylvanian Trophy), hogy hosszasan elidőzött ezen a köszönőbeszédében. Azt mondta, hogy az ágya melletti éjjeliszekrényen fogja tartani, hogy ha hajnalban felriadna, akkor az éjszaka gyermekeire, a denevérekre és a farkasokra gondoljon. Cage egyébként A vámpír csókjában alakított egy szép lassan megzavarodó férfit, aki azt hiszi, vámpírrá változik, miután egy nő megharapta a nyakát.

Persze nem hazudtolta meg önmagát, selymesen fénylő, pezs­gőszínű öltönyben és napszemüvegben érkezett a díjátadóra, és a tőle megszokott ripacskodó gesztusokkal adta elő a közön­ségnek a hollywoodi sztárt. Ezután viszont az álomgyári szte­reo­típiákra rácáfolva nem rohant el, hanem beült a nézőtérre, és ő is megnézte (ki tudja, hányadjára) az Ál/Arcot.

Vasárnap mesterkurzust tartott, és a Filmtett szerint továbbra is jókedvű és közvetlen maradt. Az alkalom inkább afféle nyilvános beszélgetés volt, ahol elmesélte, hogy soha nem részeg vagy drogozik, amikor valamilyen szer hatása alatt lévő figurát alakít – igaz ez a Herzog-féle Mocskos zsarura is. Nagyon szereti a klasszikusokat, dicsérte Tarkovszkij, Bergman, Fellini filmjeit, több szerepéhez pedig a német expresszionizmus filmjeinek stilizált játékából merített. Szerinte a túlzás azért nem számít ripacskodásnak, mert az emberek a való életben is gyakran eltúlozzák a reakcióikat.

Cage ezek mellett arról is mesélt, hogy James Deant, Marlon Brandót és Sean Conneryt tartja a legnagyobb példaképének, utóbbival volt szerencséje együtt szerepelni A sziklában.

És még két érdekesség. Nicolas Cage szombaton egy torockószentgyörgyi vendéglőben ebédelt. A Székelykő Kúria a Face­book-oldalán számolt be arról, hogy betért hozzájuk az Oscar-díjas sztár. Azt nem közölték, hogy milyen menüt szolgáltak fel a jeles vendégüknek. Nicolas Cage vasárnap a bonchidai Bánffy-kastélynál járt, este ott vetítették a Mandy című filmet, melyben főszerepet játszik. (hvg/Filmtett)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1239
szavazógép
2019-06-04: Kultúra - Váry O. Péter:

A holland példa

Kis kiállítást – a holland scheweningeni fürdő fennállásának tavalyi kétszázadik évfordulójára készített fürdőtörténeti tárlatot, mely az Erzsébet park zenepavilonjában látható – és egy fölöttébb tanulságos előadást mutatott be szerda délután Sepsiszentgyörgyön Deuten-Makkai Réka, a Hágai Városi Könyvtár felnőttoktatásért felelős szakembere.
2019-06-04: Riport - Demeter Virág Katalin:

Régi tudás, új idők: teaálom

Dédanyáink örökségét, nagyszüleink gyógynövényekkel kapcsolatos ismereteit igyekszik feleleveníteni manufaktúrája révén Kálnok és Sepsibodok unitárius lelkésznője, aki férjével karöltve, erre alapozva indított nemrég kis családi vállalkozást. Azt szeretnék, ha egyre többen felfedeznék, megismernék a gyakran tőlünk karnyújtásnyira lévő gyógyhatású növényeket, azok alkalmazását, ha a természet nyújtotta kincsek nem merülnének feledésbe. A Papné Manufaktúra teái, fűszerei ezt hivatottak szolgálni, és hogy a legjobbat nyújtsák, megálmodói – Szabó Adél Júlia és Furus Levente – maguk végzik az összes munkafázist ültetéstől a begyűjtésig, szárítástól a feldolgozásig.